Новини » Регіони

Фірму, яка брала участь у тендерах Івано-франківської лікарні, консультував її головлікар

Головний лікар Івано-Франківської обласної клінічної інфекційної лікарні Роман-Йосиф Остяк за гроші консультував фірму, яка брала участь у тендерах цієї лікарні. Офіційно лікар заробив 14 тис. грн, а фірма отримала в лікарні замовлень майже на 2,3 млн грн.

 Про це пише «КУРС».

При моніторингу публічних закупівель у сфері охорони здоров’я аналітики «Антикорупційної платформи» звернули увагу на те, що минулого року Івано-Франківська обласна клінічна інфекційна лікарня уклала з ТОВ «Дельта Медікел» шість договорів на закупівлю фармацевтичної продукції. Три договори укладені на допорогові суми без проведення тендерів, а три – за переговорними процедурами після того, як лікарня не змогла провести тендери.

«Кілька разів підприємство змагалось у відкритих торгах. Але, на жаль, конкуренції у всіх цих закупівлях не було, тож торги визнавали такими, що не відбулись. Відповідно до норм чинного законодавства, якщо торги не відбулись двічі через відсутність необхідної кількості учасників на торгах, тоді замовник має змогу провести по цій закупівлі переговорну процедуру з конкретним учасником, а не оголошувати знову торги», – пояснює аналітик «Антикорупційної платформи» Ольга Ничай.

Через те, що торги через відсутність конкуренції двічі скасовували, інфекційна лікарня через переговорні процедури закупила в «Дельта Медікел» фармацевтичну продукцію для лікування учасників АТО та медикаменти на лікування гепатиту. Загалом від лікарні підприємство отримало 2 253 111 грн.

За дивним збігом обставин саме у 2017 році головний лікар Івано-Франківської обласної клінічної інфекційної лікарні Роман-Йосиф Остяк почав надавати ТОВ «Дельта Медікел» платні консультації.

У своїй е-декларації він вказав, що підприємство заплатило йому за консультативну допомогу 14 628 грн.

Чи не бачить у такому збігу обставин головний лікар конфлікту інтересів, дізнатися безпосередньо в нього не вдалося. На дзвінки на особистий телефон Остяк не відповідає, а у приймальні порадили звернутися до тендерного комітету.

Головний бухгалтер лікарні, голова тендерного комітету Зоряна Ткачук пояснює, що договори з ТОВ «Дельта Медікел» укладалися через те, що це підприємство було єдиним учасником у торгах, які не відбулися.

Відтак запевняє, що на рішення тендерного комітету не вплинула співпраця головного лікаря з постачальником.

«Я таким вибором не користувалася, як і тендерний комітет. Це на засіданні тендерного комітету не обговорювалося», – зазначила Ткачук.

За даними інформаційно-аналітичної системи YouControl, ТОВ «Дельта Медікел» зареєстрована в Києві. Її засновником є нідерландська компанія «Ziogen Pharma», а кінцевим бенефіціарним власником Поготова Гуля Аманмурадівна.

Головний лікар інфекційної лікарні у 2017 році консультував ще три установи, поміж яких Івано-Франківський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. За консультації центру він отримав тільки 316 грн у 2017 році. До речі, Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф також проводив у 2017 році спірні закупівлі.

Loading...