середа, 22 серпня, 2018, 16:26 Суспільство
Екс-командир: Солдатів, які викривали контрабандні схеми, виводили із зони ООС
ZIK
ZIK

З приходом нового командування Сил спеціальних операцій ЗСУ, з’явилися серйозні проблеми. Факти контрабанди почали замовчувати, а солдат, які викривали незаконні схеми – відправляли із зони бойових дій у пункти постійної дислокації.

Про це в програмі «Громадська прокуратура» на телеканалі ZIK розповів полковник, колишній начальник відділу спецоперацій штабу АТО Геннадій Фурсенко.

«Від серпня і до листопада 2015 року, я працював начальником відділу спецоперацій штабу АТО. Керував організацією, плануванням, розвідкою, також давав накази групі «Крим», де проходив службу старший солдат Сергій Ульянов. Цю групу відправляли в зону АТО, а у серпні 2015 року ввели в склад сил Антитерористичної операції. До слова, їхня постійна дислокація була в Бахмуті», – каже полковник.

Солдати «Криму» здійснювали спеціальну розвідку в Горлівці, у рамках операції «Місія», яка мала вирішити проблему повстання у місті, розповідає колишній начальник відділу.

«Хлопці із групи «Криму», зокрема Ульянов, виконували завдання по підготовці операцій, збору оперативної інформації тощо. Безумовно, солдати допомагали перемогти у війні», – наголошує Геннадій Фурсенко.

Також він розвідає про факти контрабанди, до якої дотичні офіцери Сил спеціальних операцій.

«В жовтні 2016 року підтвердилося те, що контрабандою займалися офіцери. На контрольно-пропускному пункті Зайцева затримали громадянина України у супроводі двох офіцерів, які підпорядковувалися полковнику Пікуліну. Вони перевозили парфуми та оргтехніку», – пригадує полковник.

Геннадій Фурсенко переконаний, що проблеми виникли тоді, коли у підрозділи ССО прийшло керівництво, «на кшталт Пікуліна».  

«З приходом нового командування, з’явилися серйозні проблеми. Полковника Пікуліна зробили начальником управління. Він заплющував очі на контрабанду. На верхи ніхто не доповів, а людей, які володіли інформацією, виводили із зони АТО і відправляли у постійні пункти дислокації. Солдатів або звільняли, або створювали їм неприйнятні умови для служби», – обурюється полковник.

Також він обурився, що не отримав на своє звернення відповідь від командувача ССО ЗСУ Ігоря Луньова.

«Після того, як групу «Крим» незаконно вивели із зони бойових дій, за вказівкою командира Пікуліна, я особисто звернувся до генерала Луньова у квітні 2016 року. Я хотів, щоб мене перевели, бо мій начальник пов'язаний із нечесними схемами. Розумів, що рано чи пізно мене можуть підставити. Втім, не було ніякої реакції», – зазначає полковник.

Нагадаємо, один із підрозділів Сил спеціальних операцій викрив контрабанду золота з окупованої території. Про це солдати доповіли командиру Віталію Пікуліну. Однак, замість виконання своїх обов’язків, той почав мститися.


* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 05:15 :01