середа, 22 серпня, 2018, 13:49 Політика
Екс-керівник УБОЗ дав оцінку заявам Луценка про «нову зачіпку» у справі Шеремета
ZIK
ZIK

Враховуючи стан нинішньої правоохоронної системи, якщо злочин не розкрили по гарячих слідах, то є дуже мала ймовірність, що це відбудеться взагалі. Тому заяви Луценка про «нові ниточки» у справі вбитого журналіста Павла Шеремета – лише намагання відволікти увагу суспільства від реальних проблем у правоохоронних органах.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив колишній керівник управління кримінальної розвідки ГУ БОЗ МВС України Валерій Кур.

Коментуючи заяву Юрія Луценка про «нову ниточку» у справі Павла Шеремета, він наголосив: справді, завжди може з’явитись якась зачіпка, що дасть надію на розкриття злочину. Однак, сумнівно, що таке може відбутись у нинішній ситуації.

«Навряд чи це можливе при тому стані, у якому зараз наша правоохоронна система. Тобто, якщо справу не розкрили по гарячих слідах, даю 90% гарантії, що ніхто не працює по цих старих злочинах. Навіть, якщо б правоохоронці мали таке бажання, сьогодні у них на це просто фізично не вистачить сил», – зазначив Кур.

До того ж він підкреслив: навіть, якщо сьогодні отримаємо оперативні агентурні дані, щодо причетності якоїсь особи до цього вбивства, мало ймовірно, що справа отримає перспективи в суді.

«Думаю, усім цим просто намагались хоч якось відволікти увагу від реального нинішнього стану поліції. Взагалі, це проблема на наступне десятиліття. Тому й зараз намагаються робити якісь такі вкиди, щоб журналісти і суспільство просто позакривали роти», – вважає колишній правоохоронець.

Тож він підкреслив: усіма такими розмовами представники правоохоронної системи лише намагаються захистити самих себе. Тому й Кур зізнався: його абсолютно не цікавлять офіційні заяви керівництва будь-якої із гілок правоохоронної системи.

«Головне ж у цій справі – вбивство відомого журналіста, журналістів вбивають просто пачками. Найгірше, що це зробили цинічно. Адже злочинець буде так діяти тихо і акуратно: він або «піку» засуне у бік, або якусь цеглу на голову скине. Тут ж був особливий цинізм», – наголосив Кур.

Окрім того, він підкреслив: все ж у правоохоронній системі залишилась низка професіоналів, які справді можуть визначити стиль чи почерк того чи іншого злочину. Однак, всі вони не можуть якісно працювати під керівництвом «сьогоднішніх політичних начальників».

Як повідомлялось раніше, в інтерв’ю виданню «Українська правда» Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що у розслідуванні справи про загибель відомого журналіста Павла Шеремета за останній місяць з’явилася «ниточка», за якою проводяться активні слідчі дії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 21:04 :47