Новини » Світ 22 серпня, 2018, 16:35
Бутусов: Манафорта засудив звичайний суд, а не антикорупційний. Нам би таку систему
Пол Манафорт. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Пол Манафорт. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Як заявили адвокати Пола Манафорта, він був змушений відкрити офшорний рахунок, який не міг легалізувати, тому що на цьому наполягав Янукович та інші українські клієнти. Тобто Манафорт вирішив жити за тими правилами, які прийняті в Україні, і ці правила для його рідної Америки виявилися неприйнятними.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав головний редактор інтернет-порталу «Цензор. НЕТ» Юрій Бутусов.

Він перерахував вісім фактів про справу Манафорта, які, на його думку, варто знати:

  1. Один із найвпливовіших американських політтехнологів 69-річний Пол Манафорт піде в тюрму через свою роботу з Януковичем в Україні. Поворот долі – був радником трьох президентів і трьох кандидатів в президенти США, включаючи Рональда Рейгана, консультував, як мінімум, п’ять глав різних держав Азії, Африки і Європи, але потрапив під суд і сидить під вартою після його фатальної роботи на президента Януковича в Україні в 2004-2014-му роках. Манафорту загрожує 80 років в’язниці за сукупністю статей, за якими він визнаний винним, що для Манафорта є, по суті, довічним ув’язненням.
  2. Манафорта судять у США за злочини в Україні, за якими в самій Україні йому би мало що загрожувало. П’ять звинувачень – це приховування доходів і ухилення від сплати податків в 2010-2014 роках, до трьох років в’язниці за кожен рік обману. Одне звинувачення – приховування від оподаткування іноземних банківських рахунків, які Манафорт відкрив на Кіпрі і на Гренадінах. Два звинувачення – отримання фальшивих позик у трьох банках і приховування свого фінансового становища. В Україні такого потужного контролю немає. Велика рідкість суди над тими українцями, хто відкриває рахунки в офшорах, щоб не платити податки. Зрозуміло, раз немає контролю за приховуванням доходів, то рідкісні вироки за недостовірними даними при отриманні кредитів у банках. Тобто в Україні Манафорт був би, швидше за все, вільний від відповідальності.
  3. Манафорт став жертвою, тому що вирішив грати за правилами Януковича і лояльних до нього олігархів. Як заявляють адвокати Манафорта, він був змушений відкрити офшорний рахунок, який не міг легалізувати, тому що на цьому наполягав Янукович і інші українські клієнти. Тобто Манафорт вирішив жити за тими правилами, які прийняті в Україні, і ці правила для його рідної Америки виявилися неприйнятними.
  4. Манафорт – дуже впливова людина, йому в ході всього процесу симпатизує президент Трамп, але в Америці близькість до влади не привілей, а обтяжуюча обставина. Манафорт – близька людина для керівництва республіканської партії, був радником Джеральда Форда, Рональда Рейгана і Джорджа Буша-старшого. Він був ключовою людиною у виборчій кампанії Трампа. Сам Трамп рішення присяжних назвав «полюванням на відьом». І, тим не менше, всі ці зв’язки виявилися марні, і від тюрми і суду не врятували.
  5. Манафорт на цей момент є єдиним близьким подільником Януковича, який визнаний винним і зараз перебуває під вартою, з перспективою тюремного терміну і винесеним рішенням щодо його вини. Американське слідство вважає, що Манафорт отримав від Януковича 60 мільйонів доларів і не сплатив із них податки.
  6. Манафорта судить федеральний суд міста Олександрія в штаті Вірджинія, а не спеціальний антикорупційний. Звичайні присяжні засідателі. Однак діяльність Манафорта розслідує спеціальний прокурор США Мюллер, який проводить розслідування проти президента Трампа.
  7. Манафорта здали його найближчі співробітники. П’ять свідків і співробітників Манафорта пішли на угоду зі слідством, включаючи його особистого помічника.
  8. Для ефективної боротьби з корупцією США створили судову систему, яка працює швидко і користується авторитетом. Процесуальне законодавство, суд присяжних – усе це націлене на швидке винесення рішень навіть у найбільших справах. Всього цього у нас поки що немає. І все це треба побудувати і впровадити в практику.

Як повідомлялося, 22 серпня у США суд присяжних визнав Суд присяжних визнав колишнього керівника виборчої кампанії Дональда Трампа Пола Манафорта винним у несплаті податків. Манафорта визнали винним по восьми пунктах, які пов’язанні з фінансовими махінаціями. Рішення по 10 іншим пунктам звинувачення наразі не винесено.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-16 19:16 :09