середа, 22 серпня, 2018, 17:21 Львів
27 серпня у Дрогобичі відбудеться вручення міжнародної премії імені Івана Франка

У Дрогобичі завершуються підготовка до вручення міжнародної премії ім. Івана Франка.

 Про це передає власкор IA ZIK.

Оновлено приміщення міського Народного дому ім. І.Франка, в якому 27 серпня – в день 162 роковин від дня народження великого українця – відбуватиметься третя урочиста церемонія вручення почесної нагороди.

За словами директора-розпорядника міжнародного фонду Івана Франка Ігоря Куруса, міжнародна премія ім. Івана Франка – інтердисциплінарна нагорода, спрямована на гуманітаріїв світу, є почесним визнанням вагомих здобутків та значних заслуг науковців у галузі україністики та соціально-гуманітарних наук. Нагороду засновано з метою сприяння всеохоплюючому вивченню творчої, наукової, громадської діяльності Івана Франка і заохочення вчених з різних країн світу до проведення актуальних досліджень у галузі соціально-гуманітарних наук та україністики, що увиразнюють гуманістичний, національний, духовний, державотворчий сенс для пізнання та утвердження наукової і культурної спадщини України у світовому контексті.

Премію присуджують дослідникам, наукові роботи, яких за оцінкою міжнародного журі було визнано найкращими у двох номінаціях: за вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики та за вагомі здобутки (досягнення) у галузі соціально-гуманітарних наук.

Міжнародна премія ім. Івана Франка є важливим джерелом інформації про Україну для вчених з різних країн світу. Науковці пізнають нашу країну з іншого боку, відмінного від того, про який говорить «жовта» або російська преса. Водночас, премія очищує українську гуманітарну науку від «совковості» та вмонтовує її у світовий контекст.

Міжнародний рівень премії визначають не лише лауреати. Щороку комітет премії залучає все більше іноземних науковців у галузі україністики та гуманітаристики до ради експертів міжнародної премії ім. Івана Франка. Наприклад, у 2018 році в раді експертів було представлено 49 вчених з 11 країн світу, зокрема зі США, Канади, Італії, Великої Британії, Німеччини, Австрії, Ізраїлю, Хорватії, Польщі та Словаччини. Крім того партнерами Фонду були конгрес українців Канади (відділ Торонто), Українська кредитова спілка (Канада), літературно-артистичне товариство «ЛАТКА». Фонд активно співпрацює з дипломатичними представництвами України за її кордонами.

Нагадаємо, 22 червня в Інституті славістики Віденського університету (Австрія) відбулося засідання журі міжнародної премії ім. Івана Франка, на якому було визначено цьогорічних лауреатів.

У номінації «За вагомі досягнення у галузі соціально-гуманітарних наук» лауреатом міжнародної премії ім. Івана Франка 2018 року став Йоганнес Ремі. Його праця «Брати чи вороги: Український національний рух та Росія, з 1840-х до 1870-х років» набрала найбільшу кількість балів журі і була визнана найкращою.

У номінації «За вагомі досягнення у галузі україністики» перемогу здобула монографія «…І остання часть дороги. Іван Франко в 1908-1916 роках» авторства Ярослави Мельник.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 07:21 :51