Новини » Світ 21 серпня, 2018, 16:18
У РФ не хочуть знати правди: 30% росіян виправдовують окупацію Чехословаччини у 1968 році
Фото: radio.cz
Фото: radio.cz

За даними незалежної соціологічної організації «Левада-центр», близько половини росіян нічого не знають про вторгнення військ країн Варшавського договору у Прагу в серпні 1968 року, що поклало край політичним реформам у Чехословаччині і так званій «Празькій весні». Понад 30% опитаних вважають окупацію виправданою, а політику СРСР – правильною.

Про це повідомляє «Чеське радіо».

Ще 45% опитаних не змогли оцінити подій. Видання підкреслює, що у порівнянні з 2003 роком цей показник зріс на 11%. Крім того, більше однієї п’ятої від загального числа опитаних – 21% – звинуватили у тому, що сталося, західні країни, які на думку респондентів вели «підривні дії», спрямовані на розколювання соціалістичного блоку держав. Ще близько 23% впевнені, що в Чехословаччині «назрівав політичний переворот», організований «антирадянськи настроєними політиками», що і стало причиною окупації. Лише близько 18% росіян вважають, що в Чехословаччині відбулося «повстання проти режиму, встановленого Радянським Союзом». Цікаво, що у 2008 році аналогічну відповідь дав 31% респондентів.

Тільки 10% респондентів у віці від 18 до 35 років зізналися, що мають уявлення про події «Празької весни».

«Молоді люди не знають і не хочуть знати, що сталося. Думаю, це прояв повсюдної аморальності великої держави, що стало основою для російського імперіалістичного відродження при Путіні і в умовах підтримки анексії Криму», – переконаний соціолог і директор «Левада-центру» Лев Гудков.

Нагадаємо, 21 серпня, у Чехії відзначають 50 річницю операції «Дунай» – вторгнення військ Варшавського договору.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 14:43 :14