вівторок, 21 серпня, 2018, 14:09 Політика
Семерак: Держгеонадра досі не має керівника через надто високі інтереси у цій галузі
ZIK
ZIK

Комісія, яка мала обрати нового керівника Державної служби геології та надр України, цього не зробила. Очевидно, це сталося невипадково, адже є надто багато зацікавлених у цій дуже рентабельній галузі.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного проекту «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним на телеканалі ZIK говорив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

«На сьогодні жоден міністр не має можливості призначати, карати чи звільняти керівників центральних органів виконавчої влади, які підпорядковуються міністерству. У моєму підпорядкуванні є чотири центральних органи і один з них – Державна служба геології і надр, але я не маю права обирати керівників у ці структури», – сказав Семерак.

Він вважає, що це помилка, яку допустили парламентарі, голосуючи за таке рішення. Адже маючи в підпорядкуванні Держгеонадра, можна було б вже давно замінити виконуючого обов’язки підприємства на повноцінного керівника.

«Насправді був оголошений конкурс на заміщення посади, але він не відбувся, хоча кандидатури подали. Ба більше, мене як міністра, який повинен згодом керувати цією людиною, комісія із 12 «геніальних» осіб, які є фахівцями у різних галузях, не запросила на відбір», – розповів він.

Також, за його словами, хоча уряд ухвалив програму збільшення видобутку газу для збільшення енергонезалежності України, за час роботи цієї служби не відбулось жодного прозорого і відкритого аукціону та конкурсу з продажу спецдозволів.

«Я вважаю, що це неправильно і роблю все можливе, щоб лібералізувати ринок надрокористувань. Але та комісія, яка мала обрати керівника для цієї структури, так нікого і не обрала. Очевидно, що це сталося невипадково, адже у цій галузі є надто високі інтереси певних осіб. Тому що центральний орган виконавчої влади, який регулює відносини, перебуває у дуже рентабельних сферах. Тому такий хиткий статус-кво, учасникам ринку не цікавий», – зазначив Семерак.

Але, за його словами, попри таку ситуацію, міністерство намагається запрошувати до співпраці міжнародних партнерів, які можуть допомогти розвинутися сфері надрокористувань. Та без керівника Держгеонадр це дуже важко зробити.

«Європейські та американські компанії принесуть нові технології, а також вони захищені від геополітичних впливів Російської Федерації. Тому зможуть збудувати на нашому ринку нову некорупційну етику. Звісно, що вони не святі, але цілком зрозуміло, що чекають, коли призначать нового керівника. Тому очевидно, що треба дочекатись нового конкурсу», – наголосив міністр.

Нагадаємо, попри рішення судів, уряд таємно призначив нового виконуючого обов’язки  керівника Державної служби геології та надр України. Ним став скандальний чиновник із Житомирщини Олег Кирилюк, колишній член «Партії регіонів».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 03:39 :30