Новини » Політика 21 серпня, 2018, 20:53
Радянський дисидент Литвинов про голодування Сенцова: «Я ним захоплююсь»

Дисидент радянських часів Павло Литвинов говорить, що захоплюється українським режисером Олегом Сенцовим, який 100-ий день голодує у російський в’язниці.

«Я захоплююся Олегом Сенцовим. Не знаю його особисто, але він нагадує мені мого друга Анатолія Марченка, який помер (у 1986 році, – ред.) під час схожого голодування. Не дай Боже, це станеться з Сенцовим, але Марченко вірогідно допоміг своєю смертю Горбачову звільнити всіх радянських політв’язнів. Я не очікую від Путіна нічого схожого, але мені б хотілося, щоб сталося диво, і його звільнили», – сказав Литвинов у коментарі «Радіо Свобода» у Празі, де він бере участь у відзначенні 50 роковин радянcького вторгнення до Чехословаччини.

Правозахисник також закликав світових лідерів домагатися звільнення Олега Сенцова та інших в’язнів Кремля.

Український режисер, засуджений у Росії, голодує з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів. Громадський діяч Іван Мельников 21 серпня повідомляв, що його можуть годувати силою. Втім, пізніше у Федеральній службі виконання покарань Росії це заперечили.

На думку Павла Литвинова, немає сенсу переконувати Олега Сенцова та інших у таких ситуаціях зупиняти протест: «Всі аргументи вони знають. Вони не для того зупинять голодовку, щоб мене заспокоїти».

Довідка IA ZIK.

Павло Литвинов – радянський дисидент, один з учасників протесту на Красній площі у Москві проти вторгнення радянських військ у Чехословаччину. З 1974 року виїхав на Захід, де займається документацією радянських репресій. Дід Павла Литвинова був міністром закордонних справ СРСР у сталінські часи.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 14:40 :30