Новини » Суспільство 21 серпня, 2018, 17:38
Радник міністра про необхідність змін: Освіта має бути пристосованою до викликів часу
ZIK
ZIK

Більшість сьогоднішніх першокласників матимуть професії, назв яких нині не знаємо, тому освіта має бути пристосованою до викликів часу.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявила радник міністра освіти України Іванна Коберник.

Гостя програми зауважила, що нині в Україні відбувається приведення системи освіти до викликів XXI століття.

«Радянська освіта була хороша для радянського суспільства, яке було індустріальним, в якому була велика частка важкої промисловості з креном у бік військової важкої промисловості, де потрібні були люди, які вміють тримати язик за зубами, щоб вони працювали у секретних КП, щоб вони могли швидко множити і рахувати на рахівницях чи робити креслення ракет, які потім будуть використовуватися там, де не можна розповідати, де», – зазначила Іванна Коберник.

Радник міністра освіти України зауважила, що Радянського Союзу давно немає, є інший світ, тому й виклики є зовсім іншими.

«Є дані Всесвітнього економічного форуму про те, які якості потрібні людям, щоб бути успішно працевлаштованими у XXI столітті. Є дослідження, які твердять, що дві третини сьогоднішніх першокласників, які цього року підуть у перший клас, матимуть професії, назв яких ми не знаємо. Питання: чи можемо ми їх вчити так, як вчили нас, а тим більше, як вчили наших батьків і наших дідів? Фактично це відповідь на виклики XXI століття, щоб зробити освіту пристосованою до викликів часу для того, щоб дитина могла використовувати ці набуті знання, вміння і навички, компетентності, про які зараз багато говориться, у своєму подальшому житті і потім знайти своє місце у житті, свою справу й бути успішною і щасливою», – зазначила Іванна Коберник.

Нагадаємо, нова українська школа запрацює з 1 вересня, і всі перші класи будуть навчатися за новим стандартом початкової освіти.

Сьогодні на Всеукраїнській серпневій конференції педагогічних працівників «Нова українська школа: старт реформи, участь громад» Президент Петро Порошенко наголосив на неприпустимості зволікання із запровадженням освітньої реформи та звернувся до уряду й місцевої влади щодо повного матеріально-технічного забезпечення для реалізації проекту «Нова українська школа».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 14:21 :33