вівторок, 21 серпня, 2018, 16:53 блоги Суспільство
Про книжкові толоки, які повертають людям вміння відкривати книги
Оксана Думанська
письменниця, перекладач

Людина може зрушити з місця цілий потяг. Просто треба поставити мету, згуртувати однодумців і докласти зусиль. Ці міркування – про Книжкові Толоки, які давно вже не стали належати Миколаєву, а поширилися Україною. Учора така перша відбулася в Червонограді як наслідок великих зусиль місцевої громади.

Яка в них потреба – в цих толоках? По-перше, будь-яка спільна добра справа згуртовує активну частину спільноти, а пасивна приходить, дивиться, «споживає» і часом посміюється з організаторів, а часом долучається наступного разу – тут не вгадаєш, бо люди різні й прагнення мають неоднакові. По-друге, коли приїздять в гості письменники, художники, співаки, народні майстри – це завжди подія пізнавального значення. По-третє, саме спілкування між запрошеними надихає на тривалі мандрівки містами й містечками. Учора, наприклад, з нами був #ПавлоПравий, «козак з Лугу», історик, журналіст, громадський діяч, і його книги з видавництва Сергія Пантюка мали читацький успіх (сам сказав, коли поверталися). Велетенський книжковий Форум у Львові чи Київський Арсенал – це чудово, але хіба на них усі потраплять? А люди вже втратили навички купувати книжки... Вони дивляться на них і сприймають самі обкладинки, і тільки найсміливіші розгортають, починають читати, зі здивуванням дізнаються, що розмовляють із автором чи авторкою. Книжкові Толоки сприяють поверненню цих навичок.

Ініціаторку Книжкової Толоки знають – це Любов Хомчак з Миколаєва, сама більше читачка, ніж підприємиця, бо таке не приносить прибутків, аби збитків уникнути))) – не харчами торгує... Поширення її заходів, на мою скромну думку, відповідає тому керунку, який нарешті обрала влада: не стримувати громад, віддавати їм право управління на місцях і право розпоряджатися належними коштами. Тепер хай громади міркують, як їм діяти в нових обставинах. От червоноградська громада, знайшовши спонсорів, утнула книжкове свято для дітей і дорослих. І воно учора не закінчилося нагородженням, бо вже є домовленості на окремі зустрічі з авторами протягом осені.

Потяг пішов, – кажуть, коли хтось кудись не встиг. Потяг пішов, – можна сказати у випадку, коли спостерігаємо рух після довгого стояння-тупцяння на місці.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 03:06 :47