вівторок, 21 серпня, 2018, 16:07 Курйози
Правовий прецедент: у США кінь подав до суду на колишню власницю і «вимагає» $ 100 000
Фото: The Washington Post
Фото: The Washington Post

У США триває судова справа, яка, у разі успіху, може стати революційною. А все через коня, якого звуть Джастіс. Колишня господиня Джастіса знущалася над твариною. Коли активісти забрали від жінки коня, то він важив всього 130 кілограмів, у нього були воші, шкіра покрита струпами, а геніталії настільки обморожені, що, швидше за все, їх доведеться ампутувати. У позові до суду, поданому юристами від імені Джастіса, кінь вимагає від колишньої власниці виплатити йому не менш як 100 тисяч доларів за весь біль і страждання, які йому довелося перенести, а також, щоб відшкодувати витрати на ветеринарних лікарів.

Про цей цікавий випадок пише bigpikcha, посилаючись на The Washington Post.

У США було зроблено безліч спроб дозволити тваринам не тільки захищатися, а й мати право звертатися до суду, коли їх права порушують. Бо у тварин немає юридичного статусу, щоб подавати в суд.

Джастіс, звичайно, не знає про те, що подав до суду на колишню господиню. Але Сара Ханнеке, адвокат Фонду правового захисту тварин в Портленді, каже, що незнання закону тут ролі не грає.

«Це не щось нове, коли хтось постраждав від дій іншого, але говорити від себе в суді не може, тому його представляє інша людина. Дітям дозволено подавати позови, тому що ми визнаємо, що у них є інтереси, захищені законом», – сказала адвокат Сара Ханнеке.

Згідно з позовом, колишній власник Джастіса, Гвендолін Верчер, віддала коня зоозахисникам за порадою сусіда в 2017 році. Ветеринар, який оглянув коня, заявив, що тварина вкрай виснажена і слабка. Зараз кінь живе під опікою зоозахисників, набирає вагу і виглядає набагато краще. Йому намагаються знайти новий будинок, але це досить складно, тому що Джастісу потрібен особливий догляд і спостереження ветеринарів.

Поки невідомо, чим закінчиться судова тяганина. Адвокати Джастіса впевнені, що можуть виграти справу. А навіть якщо не вийде, то прецедент точно створений. Якщо Джастіс виграє, то гроші, отримані від колишньої господині, переведуть до спеціального фонду на ім’я коня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 02:43 :08