Новини » Суспільство 21 серпня, 2018, 22:30
Олесь Кромпляс: За кадрами з війни можна сказати, скільки фотограф був на фронті
ZIK
ZIK

Якщо на світлині танк у соняхах чи дорога, по якій їде колона, чи просто бійці, які сидять в окопі, то зрозуміло, що фотограф провів на фронті лише кілька днів.

Про це зауважив доброволець, воєнний фотограф Олесь Кромпляс в ефірі хард-ток-шоу «DROZDOV» на телеканалі ZIK.

«На моїй останній виставці я показав фотографії з початку війни, тобто з 13 червня по 13 вересня 2014 року. Це були перші три місяці війни – найбільш активна фаза.

Певні люди мене, може десь і жартома, звинуватили в гламуризації війни. Тобто, що я вибираю якісь ракурси або моменти, які не є показовими і гарними з погляду естетики», – зауважив Олесь Кромпляс.

Військовий фотокореспондент пояснює, що спостерігаючи за війною, він знімав не так і багато, адже не завжди вистачало часу. Так, за перші місяці війни було відзнято тільки п’ять-шість плівок.

«Я вибирав ті кадри, які були, як на мене, найбільш визначними, цікавими і незвичайними для мене не тільки як для митця, але й як для солдата. І по фотографіях з війни можна одразу визначити, скільки фотограф побув на фронті.

Якщо це танк у соняхах чи дорога, по якій їде колона, чи просто бійці, які сидять в окопі, то зрозуміло, що фотограф провів там кілька днів. Але коли ти там перебуваєш три місяці, то бачиш значно глибше. І ті кадри, які можуть бути репрезентативними для преси, для швидких щоденних новин, тебе не цікавлять, адже ти їх бачиш щодня», – підкреслив фотограф.

Він пригадав передісторію однієї незвичної військової світлини, яку вдалося зробити завдяки небайдужим людям.

«Пригадую, як 7 вересня ми стали на блокпост у Маріуполі. Тоді була незрозуміла ситуація після Іловайська, люди їздили туди-сюди через КПП. У нас майже не було що їсти, тому люди завжди чимось із нами ділилися.

І одного разу нам подарували живого гусака. І хоч нас було десятеро здорових хлопців, але ні в кого не піднялася рука зарубати птицю. Тому ми його водили за собою на поводку – саме такі моменти я знімав, адже вони унікальні», – розповів Олесь Кромпляс.

Нагадаємо, раніше військовий фотограф Олесь Кромпляс повідомляв, що військові на передовій обурені ситуацією в тилу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 21:23 :48