вівторок, 21 серпня, 2018, 14:01 Київ
На День Незалежності у Києві продемонструють танк Т-84-120 «Ятаган»
Танк Т-84-120
Танк Т-84-120 "ЯТАГАН" Фото: ukroboronprom.com.ua

У Києві, під час урочистих заходів до Дня Незалежності, 24 серпня, буде продемонстрований бойовий танк Т-84-120 «Ятаган».

Про це повідомляє Укроборонпром.

Зазначається, що «Ятаган» – основний бойовий танк, який оснащений 120 мм гарматою у відповідності до прийнятого у країнах НАТО стандарту.

За даними концерну, інженери ДП «ХКБМ ім. Морозова» з нуля розробили новий механізм заряджання, який може працювати з унітарними пострілами за стандартом НАТО.

«Новий механізм заряджання працює за конвеєрним принципом і розміщений у спеціальному відсіку в задній частині башти. Цей відсік відокремлений від екіпажу та має спеціальні вишибні панелі, що дозволяє максимально підвищити безпеку екіпажу та повністю відповідає рішенням конструкторської школі країн-членів НАТО», – йдеться у заяві.

«Використання такої танкової гармати значно розширює номенклатуру боєприпасів, які можуть використовуватись Т-84-120. Мова не тільки про снаряди, що можуть виготовлятися на новій технологічній лінії, яка встановлена на ДАХК «Артем», а й боєприпаси виробництва країн-членів НАТО», – додали в «Укроборонпромі».

Повідомляється, що «Ятаган» також має високі ходові характеристики.

Так, завдяки 1200-сильному дизельному двигуну 48-тонна машина розганяється до 65 км/год. Питома потужність Т-84-120 складає 26 к.с./т, що, за даними розробників,, значно вища за показники не тільки Т-64, Т-72 чи російського Т-90, а й деяких сучасних танків країн Альянсу.

Також зазначається, що за захист танка відповідає не тільки багатошарова броня, а й сучасні засоби динамічного захисту «Ніж» та комплекс електронно-оптичної протидії від керованого озброєння. Що у сукупності робить «Ятаган» захищеною, маневреною машиною з потужною зброєю.

В «Укроборонпромі» додають, що загалом, конструкторські і технологічні рішення, які були відпрацьовані під час розробки Т-84-120 «Ятаган» ще у 2000-х роках, дозволяють вести мову про можливість поступової модернізації вже наявного парку українських танків і розробку нових зразків бронетанкової техніки, як під уже існуючі 120 мм артилерійські системи, так і перспективні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 22:48 :22