Новини » Політика 21 серпня, 2018, 20:45
Мусій пояснив, чому в Україні не можливий вільний вибір лікаря
ZIK
ZIK

В Україні не можливий вільний вибір лікаря, бо їх має бути 25 тисяч. Сьогодні із сертифікатом сімейного лікаря є лише 14 тисяч людей. Крім того, неможливо говорити про вільний вибір сімейного лікаря в сільських умовах.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України, міністр охорони здоровя України у 2014 році Олег Мусій.

Як повідомлялося, глава Нацслужби здоров’я Олег Петренко пояснив, звідки взявся тариф 370 гривень за пацієнта.

«Тепер щодо цих надуманих речей, щодо вільного вибору лікаря. Люди добрі, який в Україні вільний вибір лікаря можливий? Він не можливий апріорі. Починаючи з того, що в Україні повинно бути 25 тисяч сімейних лікарів, щоб це забезпечити. Сьогодні із сертифікатом сімейний лікар є 14 тисяч людей. От якщо завтра всі 1800 пацієнтів захочуть прикріпитися до лікаря, декларації ні з ким буде підписувати, бо фізично тих лікарів не існує», – зазначив екс-міністр.

Окрім цього, за його словами, 38% населення України – це сільські жителі, і в селі може бути лише одна амбулаторія. Таким чином, немає сенсу говорити про вільний вибір сімейного лікаря, бо в сільських умовах це неможливо.

«Бабуся в селі зможе підписати декларацію з Уляною Супрун в Києві і їздити до неї? Це нереальні речі. Є конкретний лікар у певній амбулаторії, з яким підписуються декларації, і все так само, як раніше, коли були дільниці. Таку реформу нереально здійснити в українських реаліях», – переконаний Мусій.

Також пан Мусій додав, що є прихильником побудови системи в охороні здоров’я відмінної від тієї, що пропонують.

«Коли приходять заступники міністра і в.о. міністра до нас на засідання комітету, в них немає стратегічного плану розвитку системи охорони здоров’я, він не затверджений жодним нормативним актом. Держава не знає, що будує. Чи це буде бюджетна модель, яку чомусь Уляна Супрун називає страхова медицина, як у Британії, чи це буде введення загальнообов’язкового медичного страхування. Я, наприклад, є прихильником бюджетно-страхової моделі», – прокоментував гість програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 13:04 :49