Москалькова заявила про неможливість обміну Сенцова: хочуть нової «правової форми»

Обмін політв’язня Олега Сенцова на російських ув’язнених, які утримуються в Україні, неможливий, оскільки у нього є громадянство і Росії, і України, і для цього потрібно змінити законодавство.

Про це заявила уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Що стосується Сенцова, Штиблікова тощо, у них вийшло за фактом два громадянства. І відповідно до української Конституції, їх громадяни видачі не підлягають на територію Росії – так само, як і у нас громадяни не підлягають видачі на іншу територію», – сказала омбудсмен.

На її думку, необхідно шукати «якусь нову правову форму».

Зокрема, між Росією і Україною має бути укладено двосторонню угоду про статус осіб з двома громадянствами.

Москалькова заявила, що не можна ігнорувати той факт, що сьогодні велика кількість громадян одночасно мають паспорта і громадянина Росії, і громадянина України.

«Тому в угоді має бути обумовлено, що ці люди визнаються громадянами і однієї, і іншої держави, до них повинні допускатися консули і уповноважені з прав людини», – додала вона.

Також російський уповноважений вважає, що треба надати громадянам право вибрати собі якесь одне громадянство і відмовитися від іншого.

«Є громадяни, які заявляють про те, що хотіли б вийти з українського громадянства або з російського, але згідно з нашим законодавством і українським, людина під вартою не має права вийти з громадянства», – сказала Москалькова.

За її словами, такий механізм повинен бути вироблений в результаті переговорів МЗС двох країн та інших компетентних органів.

Як повідомлялося, український політв’язень Олег Сенцов голодує в російській колонії уже 100 днів.



Loading...