вівторок, 21 серпня, 2018, 17:50 Львів
Львівська опера розпочинає новий 119-й творчий сезон, обіцяють незабутнє шоу
Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької. Фото: Роман Балук/ZIK
Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької. Фото: Роман Балук/ZIK

Львівський національний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької цього тижня розпочинає свій 119-й творчий сезон. Колектив театру обіцяє нові, сучасні постановки, небачену співпрацю з європейськими театрами та грандіозні міжнародні проекти.

Про це повідомила прес-служба Львівської опери.

Вже 23 серпня театр святково відкриє двері для глядачів і запросить на феєрію «Коли цвіте папороть» Євгена Станковича. Вистава в попередньому театральному сезоні зібрала 15 аншлагів, пройшла з гастрольним успіхом в Національній опері України, а 29 і 30 серпня відкриватиме Міжнародний оперний фестиваль в Одесі.

Під час урочистого відкриття творчого сезону на глядачів чекають неординарні події. 23 серпня о 16:30 перед театром симфонічний оркестр та солісти театру представлять прем’єрні постановки нового сезону. Ви зможете стати свідками параду диригентів Львівської Опери. На червоній доріжці продефілюють солісти опери та балету, художнє керівництво театру.

«Це буде подорож у майбутнє, що вестиме колектив до «Українського прориву», – сказав генеральний директор-художній керівник Львівської національної опери Василь Вовкун.

В новому сезоні Львівська опера має багато амбітних творчих планів. Перш за все – копродукція з Братиславським, Будапештським, Вроцлавським та Одеським театрами. Театр планує випустити двотомну монографію про народного художника України, лауреата Національної премії України ім. Т.Г. Шевченка Євгена Лисика.

В листопаді у Львівській національній опері відбудеться Міжнародний оперний фестиваль ім. Соломії Крушельницької, який пройде в новому форматі.

Готуються прем’єрні покази одноактних балетів «Весна священна» і «Пульчинелла» І.Стравінського, опери «Лоенгрін» Р. Вагнера, «Казки Гофмана» Жака Оффенбаха, «Лис Микита» І. Небесного.

«Прем’єра «Лоенгрін» відбудеться одночасно на чотирьох сценічних майданчиках у Львові, Будапешті, Вроцлаві і в Одесі. Ця нова європейська практика вперше запрацює в Україні», – розповів Василь Вовкун.

В новому сезоні до співпраці будуть запрошені: головний балетмейстер Метрополітен Опери Олексій Ратманський, італійський балетмейстер Марчелло Алджері, німецький режисер Михаїл Штурм, Андрій Жолдак, диригенти Андрій Юркевич, Теодор Кучар (США), Володимир Сіренко.

Театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької творчо і натхненно готується до зустрічі з своїми глядачами.

23 серпня о 16:30 відбудеться урочисте відкриття нового театрального сезону.

Львів’ян та гостей міста на площі перед театром привітають із центрального балкону:

  • Міністр культури України Євген Нищук;
  • Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка;
  • Міський голова Львова Андрій Садовий;
  • Генеральний директор-художній керівник театру Василь Вовкун.

Шанувальники Львівської опери стануть непересічними свідками проходження по червоному килиму творчої групи та художнього керівництва театру.

Також на площі перед театром відбудеться святковий концерт за участю провідних солістів опери та симфонічного оркестру під орудою диригентів В.Сіренка, М. Юсиповича, М.Дутчака, І.Стасишин, Ю.Бервецького.

О.18-ій годині на сцені театру прозвучить феєрична фольк-опера-балет «Коли цвіте папороть» Є.Станковича.

Вперше цей твір демонструватиметься в прямому показі на відеоекрані перед входом до театру.

О 20:00 в Дзеркальній залі театру відбудеться святкове відкриття.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-16 18:27 :36