Новини » Політика 21 серпня, 2018, 10:49
Лідер Радикальної партії став фаворитом за приростом підтримки виборців у липні

Фаворитом за приростом підтримки виборців у липні порівняно із червнем став лідер Радикальної партії Олег Ляшко.

Такими є результати опитування, проведеного компанією GfK Ukraine.

Рівень підтримки лідерки «Батьківщини» Юлії Тимошенко за цей період, як свідчить опитування, залишився майже незмінним, натомість Святослав Вакарчук продемонстрував від’ємну тенденцію підтримки українців.

У рейтингу серед головних претендентів на президентський пост перше місце посіла очільник ВО «Батьківщина» з результатом 23,1%. Порівняно з червнем її популярність серед громадян, які підуть на вибори і визначилися, за кого голосуватимуть, зросла лише на 0,6%.

Водночас Святослав Вакарчук продемонстрував від’ємну тенденцію підтримки населення. За останні місяці його рівень підтримки виборцями знизився на 5,7%.

Інші політики у липні порівняно з червнем мають додатну тенденцію підтримки виборців. Найсуттєвіше зросли рейтинги в Олега Ляшка, Юрія Бойка та Анатолія Гриценка. Якщо підтримка Бойка і Гриценка збільшилась приблизно на 2,5%, то фаворитом за приростом підтримки виборців став Ляшко. Його рейтинг становить 10,4% і виріс на 3,2%. Загалом у президентському рейтингу лідер Радикальної партії посів четверте місце після очільників ВО «Батьківщина», «Громадянської позиції» і «Опозиційного блоку».

Політичний експерт Мар’ян Ощановський пояснює стрімкий приріст популярності лідера Радикальної партії його активністю.

«Майже ціле літо, коли всі відпочивають, Ляшко безперервно їздить по регіонах і зустрічається з людьми. Подивіться, як останні місяці проводять час інші фаворити майбутньої президентської кампанії. Порошенко в основному відкриває збудовані і відремонтовані за бюджетні кошти державні заклади і об’єкти інфраструктури. Гриценко роздає інтерв’ю. Тимошенко «не злазить» з білбордів. І лише Ляшко витрачає дуже багато часу і зусиль на поїздки і живе спілкування з виборцями, які проживають в різних областях України», – зазначив експерт.

Мар’ян Ощановський звернув увагу на географію поїздок лідера Радикальної партії і професійну кваліфікацію людей, з якими проводив зустрічі політик.

«Лише за два місяці Олег Ляшко побував від Тернопільщини до Донеччини, від Чернігівщини і до Херсонщини. Політик проводив зустрічі з людьми абсолютно різного віку і професій: від школярів і студентів до працівників легкої, сільськогосподарської та металургійної галузей», – зауважив Мар’ян Ощановський.

Аудиторія, яку своїми поїздками охоплює лідер Радикальної партії, забезпечує йому ріст підтримки в усіх регіонах країни, що, відповідно, збільшує його шанси на перемогу в другому турі президентських виборів, якщо політик потрапить до нього, наголошує експерт.

«У 2014 році тенденція порівняно з виборами 2004-го і 2010-го років суттєво змінилася. Щоб стати президентом, необхідно мати рівномірну підтримку громадян в усіх областях. Тому кандидату, який матиме електоральну підтримку лише на заході і центрі, чи на півдні або сході, буде дуже важко виграти у другому турі. Натомість, політик, якого підтримують рівномірно в різних регіонах, матиме хороші шанси на перемогу», – так експерт пояснив, чому, на його думку, Ляшко зможе виграти на президентських виборах, якщо пройде в другий тур.

Зазначимо, протягом двох місяців літа лідер Радикальної партії побував у низці областей – Київській, Житомирській, Рівненській, Хмельницькій, Миколаївській, Херсонській, Чернігівській, Полтавській, Донецькій, Харківській, Черкаській, Вінницькій, Одеській і Тернопільській. Під час поїздок Олег Ляшко брав участь у ліквідації наслідків стихії в Чернігові та області, відвідував будівництво навчального корпусу Острозької академії, виробництво легкої промисловості, деревообробні підприємства, меблеві фабрики, сиромолочний завод, ковбасний і хлібний заводи, ферми для корів та свиней, пасіку, притулок для собак, металургійні підприємства, підприємства літакобудування, виробництво тракторів і комбайнів, лікарні, інтернати, пансіонат для незрячих, а також будівництво дитячих садочків, шкіл та спортивних комплексів.

Нагадаємо, згідно з дослідженням Українського інституту соціальних досліджень імені А. Яременка та центру «Соціальний моніторинг» лідерами президентських рейтингів є Юлія Тимошенко, Анатолій Гриценко, Олег Ляшко і Юрій Бойко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 08:42 :46