вівторок, 21 серпня, 2018, 23:40 Політика
Куць обговорив з делегацією ООН проблеми жителів Донецького регіону

Голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Олександр Куць зустрівся з делегацією Управління ООН з координації гуманітарних справ в Україні та обговорив з ними проблеми переселенців та жителів прифронтових і окупованих територій.

Про це у вівторок повідомили в Департаменті інформаційної та внутрішньої політики Донецької обласної ВЦА.

«Сьогодні у Краматорську відбулася робоча зустріч представників Донецької облдержадміністрації на чолі з Олександром Куцьом з делегацією Управління ООН з координації гуманітарних справ в Україні. Сторони обговорили умови перетину контрольно-пропускних пунктів, проблеми переселенців, жителів прифронтових та окупованих територій», – йдеться у повідомленні.

За словами координатора з гуманітарних питань і постійного представника Програми Розвитку ООН в Україні Оснат Лубрані, міжнародні організації планують нові програми та проекти у сфері розвитку – як у цьому, так і у 2019 році. Невдовзі розпочнеться новий цикл гуманітарного програмування.

Також Лубрані відзначила позитивні дії української сторони із вдосконалення умов на контрольно-пропускних пунктах.

У свою чергу Куць попросив представників ООН більше звертати увагу на порушення прав і свобод людей на тимчасово окупованій території. «У цих питаннях зараз можемо розраховувати лише на міжнародні організації – українська влада поки що не може впливати на ці процеси. Дії окупантів можуть також призвести до реальних катастроф – гуманітарної та екологічної», – наголосив очільник області.

Як він зазначив, є розуміння, що «лише Україна може забезпечити гідні умови життя для людей, які проживають на тимчасово окупованій території, тож усі зусилля маємо підпорядковувати саме цій меті – поверненню окупованих територій під контроль української влади».

Куць також повідомив, що наразі ведуться роботи з облаштування КПВВ «Мар’їнка» – там вже встановлені санітарні модулі та розпочатий монтаж двох залів очікування з опаленням та кондиціонерами. Подібне облаштування планується провести на всіх чотирьох КПВВ, які діють на території Донецької області.

Крім того, керівник області зазначив, що забезпечення житлом тимчасово переміщених осіб – це сьогодні найпріорітетніша програма, яку треба запустити. «У цьому питані розраховуємо, у тому числі, й на підтримку міжнародних організацій», – сказав Куць.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 16:06 :05