Новини » Київ 21 серпня, 2018, 21:59
Курбан-байрам: У Києві кілька тисяч мусульман роздавали м’ясо і молилися за Україну

У вівторок, 21 серпня, в Києві у мечеті «Ар-Рахма» на вул. Лук’янівській, відбулося велике мусульманське свято Курбан-байрам. Понад 3000 мусульман різних національностей зібралися в цей день, щоб помолитися і повеселитися.

Традиційно в цей день віряни йдуть на святковий намаз (молитва) в мечеті і роздають нужденним м’ясо, передає «Інформатор».

Курбан Байрам – свято жертвопринесення, яке є частиною мусульманського обряду паломництва в Мекку. У цей день мусульмани шанують пам'ять пророка Ібрагіма, який приніс у жертву свого рідного сина. Пророк є для них символом толерантності, смирення і покірності Богу.

Свято відзначається по всьому світу. Оскільки дата його проведення залежить від місячного календаря, в різних країнах відзначати його можуть в різний час. Також в цей день святкування відбулися в Одесі, Полтаві, Харкові, Херсоні, Хмельницькому, Запоріжжі та в інших містах по всій Україні. Організували свято Духовне управління мусульман в Україні.

За традицією, на світанку мусульмани прийшли в мечеть до ранкової молитви в новому і охайному одязі. Присутні на святі люди розповіли, що молилися також і за мир в Україні. Після ранкового ритуалу в цей день віряни організовують розважальну програму: сімейний фестиваль, проводять ярмарок східних сувенірів, пригощають парафіян смакотою східної кухні. Святкування триватимуть ще три дні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-17 10:06 :55