Новини » Події 21 серпня, 2018, 21:51
Колегія присяжних у справі щодо вбивства Бузини під вигуки «Ганьба!» склала присягу
ZIK
ZIK

Нарікання на порушення процесуальних норм з обох боків, не розглянуте клопотання про відвід суддів і відхилене прохання про усунення секретаря. Шевченківський райсуд столиці продовжує слухати справу про вбивство письменника та публіциста Олеся Бузини. Сьогодні колегія присяжних склала урочисту присягу, але зробила це під вигуки «Ганьба!».

Про це йшлося у програмі новин «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Прокурор запізнився, і засідання розпочалось із 20-хвилинною затримкою. Першими слово взяли адвокати та заявили, що суддівська колегія не легітимна, оскільки не розглянула на попередньому слуханні клопотання про свій відвід, і запропонували обрати новий склад присяжних.

«Присяжні не були відібрані компетентним судом у встановленому законом порядку, а сторона захисту була позбавлена можливості ставити запитання присяжним», – сказав адвокат Андрій Федур.

Попри це суд залишив попередньо узгоджених присяжних, які почали зачитувати присягу. У цей час у залі почали кричати ганьба та вимагати справедливого суду.

Людей, які прийшли підтримати обвинувачених, обурило, що присяжні читають документи, на яких уже є їхні підписи. Адвокати наголошують: секретар порушив процесуальність засідання і дав присяги на підпис під час перерви.

«Привели до присяги присяжних, які вже раніше підписали присягу. Чесно кажучи, я не розумію, що ви робите, ваша честь, я не розумію, що робить мій процесуальний опонент», – наголосив Федур.

Не задоволений роботою судового розпорядника і прокурор, тому попросив для нього відводу.

«Секретар судового засідання у перерві спілкувався з присяжними, але не розумію для чого, а також, які документи він давав – теж не розумію. Тому я вважаю, що ці обставини вказують на певну упередженість секретаря», – коментував прокурор Олександр Жила.

Суд відмовив у клопотанні обвинувачення і призначив наступне засідання на 26 вересня. Тоді повинні почати розглядати справу по суті.

Нагадаємо, Шевченківський районний суд Києва визначив п’ять присяжних для розгляду справи про вбивство публіциста Олеся Бузини, якого застрелили у квітні 2015 року біля власного будинку. За місяць правоохоронці затримали двох підозрюваних – Дениса Поліщука та Андрія Медведька. Їм інкримінують умисне вбивство та незаконне зберігання зброї. Обом загрожує довічне ув’язнення.

Антон Коцуконь, Олександр Фенько, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 15:27 :32