Новини » Політика

Головне за 21 серпня: 100 днів голодування Сенцова, 50 років вторгнення СРСР у Чехословаччину, 82% українців є патріотами країни, тижнева блокада Азовського моря

У вівторок, 21 серпня, Інформаційне агентство ZIK пропонує своїм читачам добірку найцікавіших і найважливіших подій, які сталися цього дня.

Зокрема, на сайті IA ZIK читайте:

Соцопитування напередодні Дня Незалежності показало, що 82% громадян України вважають себе патріотами своєї країни і лише 6% – «радянськими людьми». Зовсім інша ситуація у Росії, де один з найбільших злочинів СРСР, а саме вторгнення у Чехословаччини у 1968 році, 50-у річницю якого відзначають сьогодні, виправдовує 30% населення

Сьогодні минає 100 днів голодування в російській тюрмі Олега Сенцова, а він, на думку правозахисників, не думає припиняти акції протесту. Президент України Петро Порошенко заявив, що сьогодні весь світ промовляє ім’я Олега Сенцова, вимагаючи його звільнення. Підтвердженням цього є те, що Рада Європи пропонує допомогу у подоланні кризи щодо в’язнів між Україною та РФ, а у Чехії кінематографісти проведуть «ланцюгове» голодування на підтримку українського режисера. Не мовчать і в Україні: МЗС закликало міжнародну спільноту посилити тиск на Росію задля звільнення Сенцова, а біля Генконсульства РФ у Львові зачитували листи на підтримку російського в’язня.

Також журналісти вимагають зустрічі ОБСЄ з полоненим в ОРДО Асєєвим, а глава МЗС України закликав польське суспільство стати на захист Григорія Купріяновича.

США готують нові санкції проти Росії, їх підтримують у Британії, а от континентальна Європа поки вважає достатніми усі попередні обмеження. У той час у жертви отруєння «Новичком» почались проблеми з зором.

Та Росія поки не перестає дестабілізувати ситуацію: криза в Азовському морі триває: за тиждень РФ не пропустила жодного судна. Та Україна демонструє свою військову міць, як на лінії фронту, так і на параді у столиці. А у Чечні повстанці атакували відділення поліції. А тим часом родичів бійців, які померли, повернувшись з війни, змушені переживати сім кіл пекла.

У Мінсоцполітики спростували чутки, що пенсіонерам доведеться обирати між пенсією і роботою. У Міністерство освіти запевнили, що через два роки тестування з математики стане обов’язковим.

У Харківського авіазаводу з’явився інвестор зі США, Луценко таємно представив прокурора Волині, а у Тернополі рекордний фонтан стане ще довшим.

А от у Львові виявили загадкові автівки під стінами Ратуші і припускають, що відбулася таємна зустріч Матіоса з Садовим? А на День Незалежності слід чекати не менш загадкового персонажа: дядько Параджанов у Львові.

Loading...