вівторок, 21 серпня, 2018, 16:34 Політика
Луценко розповів, що у них із Гройсманом різні підходи до боротьби з контрабандою
ZIK
ZIK

Володимир Гройсман переконаний, що за боротьбу з контрабандою повинні відповідати виключно силовики. У той час він вважає, що повинні бути і управлінські рішення ДФС та Кабміну щодо тих працівників митниці, що не відповідають займаним посадам.

Про це під час своєї прес-конференції, яку транслював телеканал ZIK, розповів сам Генеральний прокурор України Юрій Луценко.

«Нам потрібно нарешті обрати керівника, що користується повагою і суспільства, і професіоналів, провести конкурси за участю громадськості і обрати керівництво митниць та митних постів. Думаю, що також варто відновити аналітичний центр і після цього провести профілактичну роботу з «активістами» контрабанди», – розповідає Юрій Луценко.

Окрім цього, він вважає вкрай необхідним, що Верховна Рада України повернулась до питання відновлення кримінальної відповідальності за контрабанду підакцизних товарів.

«Сьогодні будь-яке зафіксоване правопорушення у сфері контрабанди не може бути покараним у кримінальний спосіб. Ганебним є те, що, наприклад, на Закарпатті є один «активіст», який має вже три десятки адміністративних правопорушень за контрабанду, і лише за співпраці з угорськими колегами його вдалось заарештувати на їх території», – розповідає Генеральний прокурор.

Він переконаний, що така ситуація є абсолютно неприпустимою, особливо з огляду на те, що державний бюджет потребує додаткових надходжень.

Окремо він розповів, хто притягуватиметься до кримінальної відповідальності у справі про викрадення арештованих товарів з Одеської митниці, де було затримано її колишнього працівника Дениса Амінєва.

«До відповідальності буде притягнуто керівника митного пункту, який був зафіксований відеокамерами під час викрадення. У його діях є ознаки кримінального правопорушення. Але я говорю про відповідальність керівника митниці. Очевидно, він не стояв під час викрадення товарів, але наявність 100 тисяч тонн нерозмитненого товару ставить питання про відповідність його займаній посаді», – вважає Генпрокурор.

Також Луценко зазначив, що у нього з Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом різні підходи у питанні контрабанди, попри спільну позицію, що це явище є великою проблемою, із якою потрібно боротись разом.

«Володимир Борисович Гройсман вважає, що за це мають відповідати виключно силовики. Я ж вважаю, що окрім цього мають бути ще і управлінські рішення. Якщо керівник митного оформлення пропускає без певного оформлення 100 тисяч товарів, то він не відповідає займаній посаді. Не обов’язково всіх пересаджати у в’язницю, але обов’язково оцінювати їх за їх діяльністю», – наголосив Луценко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-16 03:58 :38