понеділок, 20 серпня, 2018, 20:59 Світ
Зустріч Меркель і Путіна – сигнал про те, що відносини між ЄС і США похитнулися, – політолог
ZIK
ZIK

Зустріч Меркель і Путіна є чітким і зрозумілим сигналом про те, що відносини між ЄС і США похитнулися. Тобто тут намітився конфліктний потенціал.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політолог Валентин Бушанський.

Як повідомлялося, Президент Петро Порошенко провів телефонну розмову з Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель щодо результатів її переговорів із президентом Росії Володимиром Путіним.

В АП повідомили, що канцлер проінформувала про результати переговорів із президентом Росії, які відбулися напередодні в Німеччині. Зі свого боку глава української держави закликав активізувати зусилля задля звільнення українських заручників, яких незаконно утримують на території Росії та окупованих нею територіях.

Петро Порошенко й Ангела Меркель домовилися про продовження консультацій на рівні міністрів закордонних справ Нормандського формату щодо миротворчої місії ООН на окупованій частині Донбасу.

Політолог Валентин Бушанський прокоментував зустріч Меркель і Путіна:

«Ця зустріч відбулася. Вона є чітким і зрозумілим сигналом про те, що відносини між ЄС і США похитнулися. Тобто тут намітився конфліктний потенціал. Інтереси США вступили в суперечність із інтересами Німеччини», – заявив гість програми.

Водночас Валентин Бушанський звернути увагу на те, що не варто переоцінювати вплив Росії на Німеччину.

«Адже зараз у Німеччині є так званий новий енергетичний пакет. Тобто вони намагаються диверсифікувати поставки енергоносіїв. Тому говорити про те, що Росія якимось чином посилить свої позиції в Німеччині і зробить її залежною від власника енергоносіїв, я думаю, що про це говорити зарано», – зазначив Бушанський.

Політолог додав, що дії Німеччини свідчать про те, що вона намагається не допустити посилення США на енергетичному ринку ЄС.

А щодо українського питання, зі слів Бушанського, в даному випадку воно виступає, як виправдання.

«Тобто європейці виправдовуються, що вони не просто роблять бізнес із Путіним, а ще й намагаються допомогти українському народу вирішити проблему на сході України», – прокоментував Валентин Бушанський.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 18:46 :41