понеділок, 20 серпня, 2018, 22:31 Суспільство
За трагічну стрілянину в Харкові депутат дорікнув поліції «невмінням діяти рішуче»
ZIK
ZIK

У ситуації зі стріляниною біля мерії Харкова є питання до готовності наших правоохоронних органів діяти належним чином у такій стресовій ситуації та боротися за своє життя. А невміння охоронців рішуче діяти призводить до трагічних наслідків.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України, член Комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики Григорій Шверк.

Як повідомлялося, вночі невідомий увірвався до міськради Харкова, де пострілом поранив охоронця, а також патрульного поліцейського, який загинув.

«Проблема полягає у великій кількості незафіксованої зброї у людей, але я не впевнений, що в наших правоохоронців офіційної зброї більше. Є питання до готовності наших правоохоронних органів діяти належним чином у такій стресовій ситуації та боротися за своє життя, я вже не кажу за життя інших людей. Добре, що була ніч, і нікого не було поруч. Я харків’янин і добре уявляю, що це за місце – там гуляє велика кількість людей», – коментує народний депутат.

Політик вважає, що поліції слід напрацювати навички діяти в екстрених ситуаціях, долати психологічні бар’єри та підвищувати професійний рівень.

«Дуже шкода тих людей, які постраждали в цій ситуації. Але людина встигла зробити більше 10 пострілів, вона мала бути знешкоджена значно раніше і таким чином, щоб не встигла нанести шкоди охоронцю і правоохоронцю. Мені здається, що тут є над чим працювати, і я не хочу нікого критикувати в цій ситуації, бо розумію, як створювалася нова українська поліція. І досвід наробляється роками. Людина має навчитися вихопити зброю і стріляти в інших, і не всі здатні швидко подолати цей бар’єр. Є над чим працювати з точки вишколу, щоб підвищувати навички правоохоронних органів», – вважає гість студії.

На думку народного депутата, правоохоронні органи мають працювати над зменшенням кількості зброї.

«На жаль, сталася така трагічна історія. І кількість зброї – це питання до наших правоохоронних органів. Розумію, війна. Мало хто звик працювати в такій ситуації, але ми маємо працювати, щоб зменшити кількість таких випадків», – зазначив Григорій Шверк.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 08:38 :47