Новини » Політика 20 серпня, 2018, 13:11
Якубін: Посиливши роль спецслужб перед виборами, влада отримає інформацію про конкурентів
ZIK
ZIK

Закликаючи захищати Україну від Росії під час виборів, політики посилюють роль спецслужб. Правоохоронці зможуть прослуховувати телефони, відслідковувати пересування кандидатів. Це небезпечно, бо той, хто при владі, зможе отримати додаткові ресурси, щоб слідкувати за конкурентами.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK сказав політолог Олексій Якубін.

«Я думаю, що на старті української виборчої кампанії розіграють карту російського впливу. Навіть зараз бачимо запобіжні заходи. Президент звертався до РНБО. Він просив підготувати спецслужби для контролю втручання РФ. Я вважаю, що це небезпечно, бо вони зможуть прослуховувати телефони, стежити, відслідковувати пересування тощо. Разом з тим, людина, яка є при владі, отримає додаткові ресурси», – зазначає політолог.

Однак, на його думку, українські політики надто сильно намагаються копіювати американських. Мовялв, загроза російського впливу на наші вибори – мінімальна.

«Хто озвучує тези про російський вплив на українські вибори? Політики із низьким рейтингом. Зрозуміло, коли результати перегонів їм не сподобаютьсярозповідатимуть про дії Кремля», – говорить експерт.

Також він переконаний: якщо політики виступають за перемовини між Україною та представниками Донецької, Луганської області – це ще не свідчить про їхню проросійськість.

«Ознакою співпраці з Кремлем не є і заклики про нормалізацію стосунків з РФ. Це швидше прагматичність. Об’єктивно, ми торгуємо з агресором? Так. Чи торгівля зростає? Безумовно, адже загальний оборот – сім мільярдів», – зауважує експерт.

Тобто, робота з РФ вигідна для української економіки, підкреслює політолог.

«Давайте вчитися у європейських політиків. Я вважаю, що патріотично, це коли ми робимо вигідні для країни речі. А нам дійсно вигідно торгувати з Росією. Ми маємо ці речі визнавати», – наголошує Олексій Якубін.

Водночас аналітик «Дому демократіі» Анатолій Октисюк вважає, що Росії важливо мати вплив в Україні.

«Я б звернув особливу увагу на захист ЦВК і серверів з обробкою, зберіганням інформації. На мій погляд, є дуже великі загрози. Хоч з одного боку. вплив росіян на внутрішні політичні процеси обмежені, але з іншої сторони є церква, нелегальний капітал і ресурси, які можна вкладати в певних кандидатів, партії», – зазначає аналітик.

Нагадаємо, нещодавно секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що будь-які спроби зірвати проведення демократичних виборів Президента України та Верховної Ради жорстко каратимуться працівниками Національної гвардії.


* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 00:33 :42