понеділок, 20 серпня, 2018, 5:58 Суспільство
Митрополит Антоній розказав, коли Україна може отримати томос

Українська православна церква може отримати від Константинополя томос про автокефалію вже до кінця 2018 року. Сама процедура дуже складна, оскільки в більшості випадків надання автокефалії в країні існує лише одна церква.

Про це заявив глава УПЦ США митрополит Антоній в інтерв’ю «Голосу Америки».

«Тому виникає питання, кому надавати томос. Це питання треба дуже серйозно розглядати. Є особи, яким не можна його надавати, це не буде прийнято більшістю віруючих. Швидше за все, буде зібраний Всеукраїнський собор з представників всіх церков України. І в цьому соборі буде обраний патріарх. Це один з варіантів розвитку», – пояснив він.

Митрополит додав, що тоді Константинополь повинен буде визнати цього лідера церкви і томос буде надано йому. У той же час, за його словами, ні в якому разі його не буде надано уряду.

«Є інші варіанти розвитку подій, але я не можу про це говорити зараз... Нам треба почекати до кінця серпня. Патріархи в Константинополі обговорять це питання детально. Хто знає, може будуть збори всіх православних єпископів з усього світу. Якщо це станеться, то вирішення питання буде відкладено ще на більш тривалий термін. Але так чи інакше, я думаю, якесь рішення буде прийнято до кінця цього року», – заключив митрополит Антоній.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 12:52 :37