Новини » Світ 20 серпня, 2018, 10:19
Кожна третя «суперземля», ймовірно, покрита велетенським океаном, – вчені
Фото: naked-science
Фото: naked-science

Нещодавно отримані точні дані про маси і радіуси «суперземель» (або «надземель») дозволили вченим розробити моделі їх внутрішньої структури. Ці моделі передбачають, що ці екзопланети радіусом близько півтора радіуси Землі (і масою близько п’яти земних мас) повинні мати тверду поверхню. Однак планети у 2,5 земного радіуса (і близько 10 мас Землі) повинні бути «планетами-океанами», на яких панує вода, складаючи до половини маси цих світів. Для порівняння: на воду доводиться лише кілька відсотків маси нашої планети). Автори вважають, що близько 35 відсотків відомих «суперземель» повинні бути такими світами-океанами.

Goldschmidt Conference повідомляє про роботу Лі Цзена (Li Zeng) з Гарвардського університету і його колег, які проаналізували дані приблизно про 4000 екзопланет, отримані космічними місіями Kepler і Gaia. Об’єктом їх інтересу були «суперземлі» – планети більші нашої, але які не досягають розміру газових гігантів. При масі від однієї до 10 мас Землі вони мають і більший розмір, утворюючи дві групи: радіусом близько півтора радіуси Землі і близько 2,5 земного радіуса.

Те, що 35% таких планет, імовірно, покриті океаном, ще не означає, що такі планети підходять для життя відомого нам типу. За розрахунками вчених, вони оповиті щільною атмосферою, в якій домінує водяна пара, температура ближче до поверхні океану і під нею досягає 200-500 градусів за Цельсієм. Далі, на величезній глибині, вода переходить в інші стани. Якщо на якихось із цих планет і є життя, то зовсім не схоже на те, що є на нашій планеті, пише naked-science.

Нагадаємо, вчені виявили на Марсі величезне солоне озеро.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-22 06:52 :34