понеділок, 20 серпня, 2018, 14:32 Політика
Ейдман пояснив, чому зустріч Путіна та Меркель не обернеться новим пактом Молотова-Ріббентропа
ZIK
ZIK

Закрита зустріч канцлера Німеччини Ангели Меркель та президента РФ Володимира Путіна повертає нас до часів «таємної дипломатії», це негативно сприймається демократичним суспільством. Однак, сумнівно, що відбулась якась глобальна змова, адже Німеччина – демократична держава, тож жодні різкі повороти там неможливі.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив російський соціолог, публіцист та політолог Ігор Ейдман.

Коментуючи зустріч канцлера Німеччини Ангели Меркель із президентом РФ Володимиром Путіним, він наголосив: наразі невідомо, що там обговорювали насправді і до чого домовились.

«Багато німецьких журналістів та спостерігачів вважають, що цілком ймовірно, у цієї зустрічі була певна таємна або ж негласна повістка дня. Її не знає ніхто, окрім самих Меркель, Путіна та їхнього найближчого оточення», – зазначив Ейдман.

Тож він підкреслив: така прихована форма переговорів повертає нас до «таємної дипломатії» кінця ХІХ - початку ХХ століть. Натомість, демократичне суспільство сприймає усе це дуже негативно. Адже таємна дипломатія може бути небезпечною.

«Домовленість між політиками поза суспільним контролем завжди може призвести до якихось негативних наслідків», – зауважив експерт.

До того ж, якщо вірити попереднім повідомленням, де йшлося, що основною темою розмови був «Північний потік – 2», зустріч стає ще більш незрозумілою. Адже, як зауважив експерт, щодо цієї магістралі уже про все домовились.

«Ця мережа буде, це вже давно всі зрозуміли. У цьому немає жодних сумнівів, тож Меркель і Путіну не треба було б знову зустрічатись для домовленостей у цьому питанні, адже процес уже активно йде. Тут Німеччина пішла на поводу у влади Росії, можливо із комерційних переконань чи під тиском проросійських лобістів», – наголосив Ейдман.

До того ж він зазначив: хоча й напередодні зустрічі, заявлялось, що підніматиметься і питання України, однак теж невідомо про що Меркель із Путіним насправді говорили у цьому напрямку.

«Ну в чергове поговорили про затягування Мінського процесу, однак, насправді ж у цієї зустрічі могла бути і певна підводна частина. Там могли обговорюватись питання України, та й взагалі все, що завгодно», – переконаний публіцист.

Тож він зазначив: зараз навіть німецькі експерти не знають, про що могло йтися на цій зустрічі. До того ж це вже не вперше Меркель обговорює «таємні питання» із представниками Кремля.

«Нещодавно, у неї була зустріч із главою МЗС РФ Сергієм Лавровим та начальником генштабу російських збройних сил Валерієм та Герасимовом. Про яку взагалі не було жодної інформації. Про це дізнались уже постфактум. Тож зараз німецьке суспільство, особливо те, яке критично налаштоване до Путіна, взагалі дивується та не розуміє про що там йшлося», – розповів експерт.

Та разом із тим він зазначив: все ж Німеччина демократична держава, тож будь-які «повороти на 180 градусів» там неможливі.

«Тому й, звичайно, такої історії, як із пактом Молотова-Ріббентропа там бути не може. Тим більше зараз, адже Бундестаг, журналісти чи громадянське суспільство цього не зрозуміє. Тому звичайно, там не було якоїсь радикальної змови. Можливо, Меркель здійснювала якийсь тиск на Путіна і щось там від нього вимагала, можливо й навпаки», – припустив політолог.

Однак, за його словами, наразі немає жодних очевидних підстав казати, що ця зустріч призвела до чогось глобального – ані в «надводній», ані в «підводній» частинах.

«Це просто в чергове демонструє, що керівництво західних країн продовжує спілкуватись із міжнародним злочинцем Володимиром Путіним як з легітимним президентом Росії. До того ж розмовляє із ним вже негласно», – підкреслив Ігор Ейдман.

Як повідомлялось раніше, президент Росії Володимир Путін і канцлер Німеччини Ангела Меркель провели переговори у Німеччині. Зустріч тривала три години і відбувалась у закритому режимі в резиденції ФРН для почесних гостей у передмісті Берліна.

Читайте також: У Росії за наказом Путіна почали раптову перевірку боєготовності двох військових округів
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-18 03:00 :10