live
Новини » Світ 865 Читать эту новость на русском

Екс-очільник МЗС певен – в Україні Путін починає «ламати зуби»

ZIK
загрузка...
загрузка...

Поки міжнародна спільнота не натисне на Путіна так, щоб йому стало справді боляче, жодної зміни позиції не буде.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив дипломат, екс-міністр закордонних справ України (2007-2009 рр.) Володимир Огризко.

Гість програми, коментуючи зустріч президента Росії Володимира Путіна й канцлера Німеччини Ангели Меркель, зауважив, що підсумком зустрічі стало те, що лідери країн «домовилися домовлятися» у майбутньому, і фактично під час зустрічі відбувся лише обмін думками, оскільки позиції країн дуже різняться.

«Уявіть собі Меркель, яка каже, що ми визнаємо всі претензії Путіна на Крим, на Донбас. Чи це можливо? Неможливо з жодної точки зору. Візьміть Путіна: у нього ситуація значно гірша, безумовно, але его і його бажання будь-якою ціною врятувати обличчя йому так само не дає йти на якісь компроміси… Я думаю, що до того часу, поки міжнародна спільнота, насамперед, американці (бо на європейців у цьому випадку  в мене надії значно менше), але частково з європейцями…, не натиснуть на Путіна, щоб йому стало справді боляче, жодної зміни позиції не буде», – переконаний Володимир Огризко.

Дипломат звернув увагу на те, що очільник Кремля постійно говорить про «українську кризу», якої насправді не існує, натомість є російська криза, і саме РФ розпочала війну в Україні.

«Криза – у російській зовнішній політиці, у тому, що ця країна вважає за можливе робити те, що вона хоче, розраховуючи, що це не буде помічено. Слава Богу, в Україні Путін починає ламати зуби», – зауважив Володимир Огризко.

З його слів, коли американці введуть санкції проти компаній, які будують «Північний потік-2», навколо Путіна швидко формуватиметься інше оточення, яке, переконаний дипломат, швидко зрозуміє, що їм із таким лідером не по дорозі.

Нагадаємо, 18 серпня президент Росії Володимир Путін і канцлер Німеччини Ангела Меркель провели переговори у Берліні, зустріч тривала три години і відбулася у закритому режимі.

Перед зустріччю канцлер ФРН Ангела Меркель заявила, що Німеччина наполягає на збереженні ролі України як країни-транзитера з постачання російського газу до Західної Європи.

Після зустрічі прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що Путін і Меркель обговорювали ситуацію в Україні. Також вони говорили про Мінські угоди, які почали «буксувати».

20 серпня Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель щодо результатів її переговорів з президентом Росії Володимиром Путіним.

Loading...
Loading...
Loading...