Новини » Політика 1103 Читать эту новость на русском

Економіст: останнє підняття «мінімалки» найбільше відчули силовики, це тривожний сигнал

ZIK

Щоразу коли йдеться про підвищення зарплат, варто зважати, на кого воно впливає найвідчутніше. Так, наприклад, останнє підвищення мінімальної заробітної платні найбільше вплинуло на силовий сектор. Тож це звертає увагу відразу на цілу низку негативних сигналів.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK розповів виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

«Я б не сказав, що через дефіцит нам остаточно доведеться переглядати державний бюджет. Просто, коли у тебе є дефіцит на суму 3 мільярди доларів – а він скоріш за все буде ще більшим – це невелика цифра, наприклад, для сусідньої Польщі, але в умовах України це доволі багато», – підкреслив експерт.

За його словами, така велика сума дефіциту означає, що потрібно повісити на себе додаткових державних боргів.

«Але тут виникає питання: чи варто збільшувати державний борг, коли він і без того на рівні близько 70% від ВВП? Так само є питання, де взагалі взяти ці гроші. Перехід на зовнішні ринки позики капіталу зараз означає, що Україна повинна бути готовою заплатити по цьому займу близько 9-10% річних», – переконаний Олег Устенко.

На його думку, це дуже велика сума, адже, наприклад, ще минулого року Угорщина позичала країнам Європи гроші під всього лише 1,5% річних.

«То що ми хочемо зробити? Далі вішати на країну додаткові борги? Це дуже небезпечно», – наголосив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера.

Окрім цього він розповів, що коли йдеться про підвищення зарплат, варто завжди зважати, які категорії воно зачепило. Мовляв, під час останнього підняття «мінімалки» найбільше це відчули у силових відомствах.

«Це, знову ж таки, є таким негативним сигналом. По-перше, для мене це свідчення того, що, можливо, є спроба купити голоси електорату. А електорат влади – це ті, хто працюють в державному секторі економіки. А по-друге, коли ви підвищуєте зарплатню силовикам, чи не готуєтесь до якогось негативного сценарію, намагаючись купити їх лояльність», – зазначив економіст.

Він переконаний, що це було б більш логічно у державах, що тяжіють до тоталітарного розвитку. Мовляв, таке ж збільшення зарплат було перед останніми виборами у Туреччині.

«Я сподіваюсь, Україна не має стосунку до схожих країнах і не повинна на них рівнятись. Але, тим не менш, певні побоювання виникають», – підсумував Олег Устенко.

Нагадаємо, раніше віце-прем’єр-міністр Павло Розенко заявляв, що Кабмін має усі шанси вже цього року домогтись підвищення мінімальної зарплатні до 4 200 гривень.

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News