понеділок, 20 серпня, 2018, 18:47 Економіка
До введення «пласкої» пенсії закликала експерт Реанімаційного пакету реформ
ZIK
ZIK

У першому солідарному рівні треба запускати так звану «пласку» пенсію. Тобто треба зробити так, щоб середню пенсію – 2560 гривень сплачували усім однаково.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK розповіла генеральний директор Української федерації убезпечення та експерт із пенсійних питань Галина Третьякова.

Зазначимо, що дефіцит Пенсійного фонду України сьогодні перевищує 140 млрд грн, посилюючи тиск на держбюджет.

Експерт із пенсійних питань Галина Третьякова зауважила, що для того, аби покрити дефіцит ПФУ, держава має знайти галузь, на яку можна було б зменшити видатки.

«От ми можемо секвеструвати оборону, але це недоречно. Можемо секвеструвати охорону здоров’я, але я не думаю, що нація це зрозуміє. Можемо робити секвестр реформи освіти. Але ми затіяли таку кількість реформ, що вони усі вимагають фінансування. Тому розірвати бюджет на усі «шпаринки» поки що не вдається. Ба більше, у нас є зовнішній борг і вже у 2019-му році нам треба буде віддавати 7 мільярдів доларів. Але це ще не пікове навантаження», – зазначила гостя програми.

Галина Третьякова наголосила, що одночасно провести усі реформи якісно державі не вдасться. Тому, пояснює експерт, уряд має визначитися із галуззю, яка є пріоритетною і вкладати туди більше коштів.  

Гостя програми додала, що те, якими будуть наступні роки для українських пенсіонерів, залежатиме від Міністерства фінансів.

«Важливо не набирати нові зобов’язання, бо треба буде шукати компенсатора, щоби їх покрити», – додала Третьякова.

Експерт зазначила, що було б добре, якби в Україні запровадили «пласку» пенсію.

«У першому солідарному рівні треба запускати так звану «пласку» пенсію. От середня пенсія у нас становить 2560 гривень. Тому можна зробити так, щоб ті 2560 гривень сплачували усім. Водночас треба терміново запускати за рахунок роботодавців накопичення, за якого не треба відтерміновувати вік на 10-25 років, як зараз пропонує уряд, а робити накопичення одразу, щоб людина змогла накопичити капітал, який буде виплачуватися додатково в «пласкому» пенсійному забезпеченні у першому рівні. Це можна зробити», – підсумувала Галина Третьякова.

Нагадаємо, з 21 липня у Києві та деяких інших містах України спостерігається затримка з виплатою пенсій.

У Пенсійному фонді пояснили, що зміщення строків виплати пенсій у липні зумовлене розривами надходження єдиного соціального внеску, та запевнили, що в поточному місяці всі пенсії будуть повністю забезпечені фінансовим ресурсом.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-24 08:07 :38