Новини » Економіка 20 серпня, 2018, 13:15
Держборг: кожен українець вже винний по 1800 доларів
Фото: segodnya.ua
Фото: segodnya.ua

Державний борг України на червень 2018 року становив 76,3 млрд доларів.

Про це йдеться у спецпроекті VoxUkraine і LIGA.net, передає Економічна правда.

З цієї суми приблизно 60% – зовнішні запозичення, а це 47,2 млрд доларів, що в 2,6 рази більше поточного рівня валютних запасів країни. До цієї суми входить 9,6 млрд доларів гарантованого державою боргу, решта – прямий борг у вигляді єврооблігацій (близько 17,5 млрд доларів, враховуючи 3 млрд доларів «російських» облігацій, за якими Україна оголосила дефолт), а також позик у міжнародних організацій (16,6 млрд доларів, включаючи облігації, розміщені під гарантії США) і іншу заборгованість (3,5 млрд доларів).

Ще приблизно 4,3 млрд доларів – внутрішні запозичення в іноземній валюті (так звані валютні ОВДП – облігації внутрішньої державної позики).

Слід зазначити, що не всі валютні запозичення лежать на плечах уряду. Приблизно 6,8 млрд доларів – борг НБУ перед МВФ. Ця частина боргу не має безпосереднього впливу на бюджет, оскільки погашенні гроші будуть вилучені із золотовалютних резервів.

Проте, зниження рівня резервів створює ризик для збереження фінансової стабільності країни.

Борг в національній валюті – близько 625 млрд грн (ОВДП), що становить майже 30% загального державного боргу.

З них більше половини (56%) – у власності Нацбанку (до 2016-го НБУ фінансував діри в держфінансах, викуповуючи ОВДП у Мінфіну, держбанків, Нафтогазу; така прихована емісія гривні вела до накопичення дисбалансів, які в кінцевому підсумку приводили до інфляції і девальвації).

Близько третини ОВДП (36%) – у власності державних банків (левова частка була випущена для докапіталізації цих банків), решта (всього 8%) тримають комерційні банки, українські фізособи і юридичні компанії, а також нерезиденти.

У найближчі півтора роки на Україну чекає пік виплат за борговими зобов’язаннями: уряд має повернути майже 10 млрд доларів тільки валютного боргу.

Держборг – це гроші, які винен кожен українець: приблизно по 1800 доларів, йдеться в статті.

Читайте також: В Україні скасували споживчий кошик. Уряд готує касаційну скаргу 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-19 02:23 :57