понеділок, 20 серпня, 2018, 22:20 Суспільство
Через бюрократію у МОЗ жінка, яка потребує трансплантації, не може отримати потрібної допомоги
ZIK
ZIK

Щоб привернути увагу до проблеми своєї важкохворої матері Ілля Гергало прийшов святкувати свій шостий день народження під стіни МОЗ. У жінки – гостра лейкемія, хвора потребує негайної трансплантації. Для цього вже знайшли і кошти, і клініку в Білорусі, однак через бюрократію жінка не може відправитись на лікування.

Про це йдеться у сюжеті проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Під Міністерством охорони здоров’я свій шостий день народження, із тортом і кольоровими кульками, відсвяткував Ілля Гергало. В його мами – Оксани гостра лейкемія, без операції до наступного синового дня народження жінка може не дожити.

«Для того, щоб одужати, мені потрібна трансплантація кісткового мозку, якої в нас в Україні не роблять. Ми знайшли клініку в Білорусі, мене там узялися лікувати», – каже пані Оксана.

У бюджеті МОЗ закладені кошти на лікування пацієнтів закордоном. Проте під фінансування цієї програми родина Гергало не потрапила – на облік Оксану ставили чотири місяці, замість протокольних двадцяти днів. Попри це активісти запевняють: вихід у родини є.

«У випадку Оксани взагалі простіше. Там, у клініці, куди вона їде, вже є кошти, які залишилися після попереднього пацієнта. Він не дочекався операції і залишилось більш як 200 тисяч доларів», – розповідає голова національного руху «За трансплантацію» Андрій Юреєв.

Втім, скористатися грішми ані клініка, ані пацієнтка не можуть – бракує довідки, що підтвердила б необхідність операції. Однак коли жінка її отримає – у МОЗ не відповідають. Натомість пропонують звертатися до прес-центру, але всі намагання туди додзвонитися – марні.

Батько Оксани – Анатолій Власік під МОЗ прийшов із наметом. Каже: якщо не отримає відповіді від міністерства й дозволу на лікування хворої закордоном, лишиться ночувати тут.

«Якщо моя дочка буде помирати – я буду тут, я з цього місця не зрушу, я буду там жити», – запевняє Анатолій.

Разом із родиною Оксани під стіни установи прийшли родичі й інших тяжкохворих пацієнтів, які також потребують негайних операцій закордоном. Люди кажуть, що таке очікування – це своєрідна «черга смерті». Не всі в ній дочекаються позитивної відповіді МОЗ.

До слова, програма лікування українців закордоном діє в Україні уже понад 10 років. Як повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров’я України, серед найпоширеніших причин для відправлення хворих за кордон – потреба в трансплантації кісткового мозку.

Анастасія Середа, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 04:21 :07