понеділок, 20 серпня, 2018, 3:30 Суспільство
Археологи знайшли найдавнішу фортецю Європи

На заході Румунії археологам вдалося знайти унікальну споруду. Відкриття належить змішаній групі німецьких і румунських археологів на чолі з професором Рюдігером Краузе з Університету імені Йоганна Вольфганга Гете у Франкфурті-на-Майні і професором Флорином Гогалтаном з Інституту археології та історії мистецтва в Клужі-Напока.

Повідомляє археолог Флорін Гогалтан в інтерв’ю Associated Press, - передає NewsOboz.

Румунські та німецькі дослідники виявили стародавню фортецю, якій приблизно 3400 років.

Знахідка є «однією з найбільших доісторичних фортець Європи бронзового століття».

«Це одне з найбільших оборонних споруд цього періоду. Всесвітньо відоме укріплене поселення Троя в Малій Азії, згадується в гомерівської» Іліаді», займало площу в 29 гектарів, тоді як фортифікаційна споруда в Сентане розкинулася на 89 гектарах», – сказав на прес-конференції Гогилтан.

«Розкопки в Сенітане ведуться з 2009 року. Вони фінансуються німецької землею Гессен і триватимуть три роки», – додав Краузе.

Гогалтан, дослідник Інституту археології Клуж-Напока, зазначив, що для проведення підземних вимірювань команда археологів використовувала спеціальне археологічне магнітне обладнання.

Минулого тижня вони завершили розкопки, які розкрили 55 з 80 гектарів старовинної споруди, зведеної між 1400 і 1200 роками до нашої ери поблизу міста Сантана.

Археологічні роботи планується продовжити в наступному році. За словами Гогалтана, німецькі фахівці допомагають фінансуванням і спеціалізованим обладнанням.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-24 12:19 :14