Новини » Суспільство 19 серпня, 2018, 6:52
Вчені з’ясували, що у Всесвіті широко поширені планети, багаті на воду

Вчені показали, що вода, ймовірно, є основною складовою матеріалу тих екзопланет, розмір яких знаходиться в діапазоні від двох до чотирьох діаметрів Землі.

Про це повідомляє svidok.

У новому дослідженні група астрономів, очолювана доктором Лі Цзен (Li Zeng) з Гарвардського університету, США, провела новий аналіз наукових даних, зібраних за допомогою космічного телескопа Kepler («Кеплер») НАСА і місії Gaia («Гея») Європейського космічного агентства, і з’ясувала, що багато хто з відомих екзопланет можуть складатися більш ніж на 50 відсотків з води. Це набагато більше, в порівнянні з кількістю води, що знаходяться на Землі – яке оцінюється приблизно в 0,02 відсотка за масою.

Вчені виявили, що багато з 4000 підтверджених планет або планет-кандидатів, відкритих до теперішнього часу, відносяться до однієї з двох категорій: планетам із середнім радіусом близько 1,5 радіуса Землі або планетам із середнім радіусом близько 2,5 радіуса нашої планети. Тепер група, очолювана Цзен, розробила модель внутрішньої структури цих планет. Відповідно до цієї моделі, екзопланети радіусом 1,5 радіуса Землі частіше виявляються кам’янистими, в той час як планети радіусом 2,5 радіуса Землі частіше виявляються «водними планетами».

Однак ці водні планети зовсім не схожі на Землю, пояснює Цзен, так як температура на їх поверхнях становить від 200 до 500 градусів Цельсія. Тому такі планети оточені товстою атмосферою з водяної пари, під якою може ховатися рідка вода. На великих глибинах зі збільшенням тиску вода переходить в твердий агрегатний стан, а в самому центрі планети лежить кам’янисте ядро, розповів Цзен.

Відповідно до цієї роботи, 35 відсотків всіх відомих науці екзопланет розміром більша за Землю повинні бути багаті водою.

Дослідження було представлено на Гольдшмітской конференції, що проходила днями в Бостоні, США.

Як повідомляв IA ZIK, вчені припускають, що Всесвіт може загинути в будь-який момент.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-22 20:20 :31