Новини » Суспільство 19 серпня, 2018, 10:55
У скільки цьогоріч для кишені батьків обійдуться збори першокласників до школи
ZIK
ZIK

Щороку асортимент шкільної форми оновлюється. На фабриках зі сотні ескізів затверджують приблизно десяток. При виборі враховують і складність пошиття, і економічність. Втім, одна тенденція залишається незмінною: що натуральніший склад одягу – то дорожчий виріб.

Про це йшлося у програмі новин «Перші про головне. Тиждень» на телеканалі ZIK.

Модні тенденції у шкільній формі

За 25 років роботи на київській фабриці Людмила Демехова про форму учнів знає майже все.

«Цього року популярними є рюші, а також поєднання різних видів тканин», – розповідає директор фабрики Людмила Демехова.

Коли пані Людмила розпочала роботу на фабриці – у 1992 році – для хлопчиків і дівчаток було по одній моделі піджака. Тепер кожного року оновлюють асортимент.

Зі ста таких ескізів, які розробив дизайнер, для пошиття затверджують десяток. Коли обирають, зважають і на складність виконання, і на економічний складник. Скажімо, тепер для хлопчиків перестали шити костюми з вовни, що має тефлонове покриття.

«Це покриття, яке запобігає забрудненню. Якщо щось пролив на тефлоновий піджак – достатньо протерти місце серветкою і одяг знову чистий», – пояснює Людмила Демехова.

Такий піджак із вовни на 45% коштує півтори тисячі гривень Коли би вовни було більше – ціна стрибнула б іще вище. Тож на фабриці вирішили взагалі не шити їх, бо батьки таку дорогу річ не куплять. Замість цього пропонують піджаки з полівіскози за 720 гривень.

Головне, наголошують і виробники, і лікарі – підкладка. Вона мусить бути з натуральних тканин.

Якою є найзручніша форма для школярів?

Для першокласниць найзручнішим одягом і продавці, і самі батьки вважають сарафани. У них дівчатка можуть вбиратися самостійно, без допомоги дорослих. Це важливо, коли, наприклад, треба перевдягнутися на урок фізкультури.

Ціни на сарафани стартують від 300 гривень. За такі гроші можна придбати синтетику. Що більше натуральних тканин у складі, то дорожче.

А от старшим дівчатам комфортніше у спідницях, блузках і піджаках. Найпростіші спіднички стартують від 400, жакети по 500, а блузки від 300 гривень. Однак і звичайні спіднички та штанці наздоганяють модні тренди.

Так для маленьких школярок пропонують модні цього сезону жіночі штанці – кюлоти. Така елеґантність коштуватиме приблизно 900 гривень. А от комбінезони з модного оксамиту обійдуться у 1200 гривень.

Думки батьків щодо форми шкільної форми розходяться

Комусь простіше одягнути дитину у шкільну форму, бо, мовляв, не треба нічого зайвого вигадувати. Інші вважають шкільну форму рудиментом. Та є і ті, хто переконані, форма дисциплінує дітей і допомагає в навчанні. Дитячий психолог Ірина Сіткарьова, пояснює: завдяки формі діти розуміють, що вони тепер учні.

«Певним дітям легше прийняти шкільні правила, норми, коли вони вдягають форму», – каже дитячий психолог Ірина Сіткарьова.

Сором’язливим школярам однострої можуть допомогти відчути себе впевненішими, але все дуже індивідуально, пояснює психолог. Втім, форма ніяким чином не впливає на засвоєння знань учнем. 

Також нагадаємо, що Міністерство охорони здоров’я продовжує інформаційну кампанію «До школи» і напередодні нового навчального року розповідає, як правильно підібрати шкільний одяг, щоб не нашкодити здоров’ю дитини.

Ірина Коваленко, «Перші про головне. Тиждень»

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-19 09:56 :41