неділя, 19 серпня, 2018, 7:10 Політика
Росія зробила все можливе, щоб пасажирського сполучення з Україною не було, – експерт

Рішення міністерства інфраструктури України щодо обмеження пасажирського сполучення із Російською Федерацією ще до його вступу в дію починає підноситися як бажання Києва ще більше «віддалитися» від Москви, погіршити умови життя власних громадян і втратити власну вигоду. Саме такими є основні мотиви коментарів російських пропагандистів. У нашій країні теж чимало незадоволених коментарів – і від тих, хто давно вже використовується для підтримки проросійського пропагандистського тла і просто від «корисних ідіотів» Кремля.

Про це пише політичний експерт і журналіст Віталій Портников.

Можна було б у відповідь навести цитату міністра інфраструктури Володимира Омеляна, який відзначає, що «якщо ми воюємо, так нічого туди їздити». Однак краще нагадати, що обмеження пасажирського сполучення першою запровадила саме Росія, а не Україна. В наш бік давно вже ходять саме українські, а не російські потяги. Росія зробила все можливе, щоб пасажирського сполучення не було. Про будівництво залізниць в обхід України, яким пишаються російські залізничники, я вже й не згадую – це добре відомі факти. Так що поїздки залізницею підтримуються тільки українськими зусиллями.

Практично те ж саме було з авіаційним сполученням. Прийнято вважати, що його припинила Україна. Але це – чергова російська брехня. Український уряд запровадив санкції проти російських компаній, які продовжили польоти до окупованого Криму. Але російські компанії, які не порушували українське законодавство, могли продовжувати польоти. У відповідь уряд Росії заборонив літати всім українським компаніям, при цьому жодна з них законодавства Росії не порушувала. І тільки після цього, відверто неправомірного рішення Москви авіаційне сполучення між нашими країнами перервалося остаточно.

Так що справа зовсім не в тому, що українцям не варто їздити в країну, яка веде з нами «гібридну» війну, окупувала наші території, вбиває наших громадян. Такі поїздки – особиста справа кожного, просто сама держава не повинна бути союзником аморальності і колабораціонізму. Однак найголовніше – ініціатива в припиненні пасажирського сполучення між Україною і Росією насправді йде від Росії, а не від України. І це повинен знати кожен, хто пред’являє претензії до уряду нашої країни.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-18 11:27 :55