Новини » Суспільство 19 серпня, 2018, 8:29
Через видобуток нафти можуть загинути риби, які старші за динозаврів

Останніх 30 особин целакантоподібних риб (загальна назва, що об’єднує найстаріших з існуючих лопатеперих риб, які живуть на планеті сотні мільйнів років) водяться біля узбережжя Південної Африки.

Цим рибам, що з’явилися на Землі перед динозаврами, тепер загрожує цілковите вимирання – в тому числі завдяки планам розпочати видобуток нафти в тому місці, де вони водяться, – пише global-analityk.

Пов’язане зображення

Целакантоподібні риби, вигляд яких відчутно не змінився протягом 420 мільйонів років, можуть досягати ваги, аналогічної вазі людини середнього зросту, – пише The Guardian. Той факт, що цей вид риб не зник, був помічений людьми в 1938 році, коли одну таку рибину було виловлено поблизу порту Іст Лондон в Південній Африці. У 1950-х роках вдалося зловити ще кілька екземплярів біля узбережжя Коморських островів, що стало остаточним підтвердженням того, що целакантоподібні риби все ще мешкають в океанських водах.

У грудні 2000 року водолази відкрили невелику колонію цих риб у затоці Содвана.

Однак тепер, як пише The Guardian, італійська нафтовидобувна компанія Eni планує розпочати буріння в районі, де водяться целакантоподібні риби. Нафтові свердловини встановлять на площі в 400 кілометрів.

«Розлив нафти з нафтової установки Deepwater Horizon в Мексиканській затоці в 2010 році удесятеро зменшив місцеву популяцію риб. Тому якщо трапиться витік нафти в природоохоронній зоні iSimangaliso, досить імовірно, що це призведе до зникнення целакантоподібіх риб», – попереджає д-р Ендрю Вентер з екологічної організації Wildtrust.

Колонія цих риб в затоці Содвана знаходиться біля 40 км від північної межі того місця, де буде проводитися буріння і біля 200 км на північ від перших нафтових вишок. Проте д-р Вентер застерігає, що після розливу нафта поширюється дуже швидко.

У минулому році Eni підготувала доповідь про вплив буріння на навколишнє середовище, де пишеться, що малоймовірно, що целакантоподібі риби живуть поруч з нафтовими вишками. Eni також запевняє, що надає велике значення турботі про природне середовище.

Професор Майк Брутон, що спеціалізується на вивченні целакантоподібних риб, підкреслює, що дослідження зразків, виловлених біля берегів Танзанії і Індонезії свідчить про те, що навіть якщо місця проживання людей знаходяться далеко від районів мешкання риб, це не зберегло останніх від впливу забруднення, наприклад пестицидами, які використовувались на суші, але поширювались вітром.

«Якщо дійде до розливу нафти, – попереджає професор Брутон – уся колонія може бути повністю знищена».

Як повідомляв IA ZIK, до 2050 року в українських водоймах може зникнути риба

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-24 19:41 :23