Новини » Спорт

Президент УСЦАК Мирон Биц зустрівся з спортивною громадськістю Львівщини

Президент УСЦАК Мирон Биц зустрівся з спортивною громадськістю Львівщини / http://ldufk.edu.ua

Президент Української Спортової Централі Америки та Канади (УСЦАК) Мирон Биц в ході свого візиту на Україну з метою вирішення організаційних питань по проведенню VII Чемпіонат світу з футболу серед діаспорних команд, матчі якого відбудуться у період з 19 по 25 вересня нинішнього року в місті Ірпінь Київської області, в стінах Львівського державного університету фізичної культури зустрівся з спортивним активом Львівщини.

У зустрічі з президентом УСЦАК Мироном Бицем та його дружиною Христиною-Іреною Биц, як повідомляє ldufk.edu.ua, взяли участь: Приступа Євген Никодимович – ректор Львівського державного університету фізичної культури, заступник голови відділення НОК України у Львівській області; Герцик Мирослав Степанович – почесний ректор Львівського державного університету фізичної культури, один із учасників Асамблеї засновників НОК України; Майборода Юрій Анатолійович – заступник голови відділення НОК України у Львівській області, директор стадіону «Арена Львів»; Родак Степан Михайлович – директор Львівського училища фізичної культури, заступник голови відділення НОК України у Львівській області, один із учасників Асамблеї засновників НОК України; Хімяк Роман Іванович – начальник управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації; Жукровський Петро Степанович – депутат Львівської обласної ради, голова профільної комісії Львівської обласної ради; Романюк Микола Степанович – голова федерації хокею Львівщини; Грисьо Ярослав Антонович – віце-президент федерації футболу Львівщини; Шиманський Роман Михайлович – голова обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Україна»; Милян Володимир Петрович – голова обласної Асоціації ветеранів спорту, президент обласної федерації веслування; Вацеба Оксана Михайлівна – відповідальний секретар відділення НОК України у Львівській області, член комісії НОК України по роботі з діаспорою; Подопригора Дмитро Юрійович – відповідальний секретар відділення НОК України в Донецькій області, головний спеціаліст управління молоді та спорту Донецької облдержадміністрації; Середа Степан Васильович – головний лікар Львівського обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру.

Перш за все треба сказати, що Мирон Биц – це відомий діяч громадського олімпійського та фізкультурно-спортивного діаспорного руху. Завдяки його багаторічній плідній діяльності реалізовані соціальні проекти щодо становлення і підтримки українською діаспорою олімпійського руху у перші роки незалежності України, розвитку співпраці між громадськими фізкультурно-спортивними організаціями закордонного українства та України, пропагування олімпійських ідей шляхом проведення спортивних змагань та оздоровчих заходів серед молоді. Одним з важливих проектів, за ініціативи Мирона Бица, є утворення у 2016 році в США «Українського музею спорту та Зали слави», до якого поряд з відомими спортсменами, тренерами та іншими діячами української діаспори уведені видатні українські атлети: Сергій Бубка, Валерій Борзов, Володимир Кличко, Віталій Кличко, Оксана Баюл, Віктор Петренко, Лілія Підкопаєва, Андрій Шевченко та будівничі діаспорного руху Володимир Кулик і Василь Карленко.

Метою перебування Мирона Бица в Україні є ознайомлення з інфраструктурою розвитку олімпійського, фізкультурно-спортивного і молодіжного рухів та опрацювання програм подальшої розбудови співпраці між українською діаспорою та Україною у зазначених напрямах та сферах діяльності.

У ході розмови учасники зустрічі обговорили питання співпраці УСЦАК з Львівським державним університетом фізичної культури та зі спортивними організаціями Львівщини. Найбільш жваво обговорювалася ідея проведення Україніади – Всесвітніх спортивних ігор українців. Усі зійшлися на тому, що перші подібні змагання цілком реально організувати уже в наступному, 2019 році, а місцем їх проведення повинна стати Львівщина. Адже саме в нашому регіоні почалася боротьба за Незалежність України, 27-му річницю якої ми всі буде відзначати 24-го серпня.

       

Також чимало було згадок про Івана Боберського – одного із найвизначніших фундаторів українського спорту досовєцької епохи, 145-ту річницю з дня народження якого відзначали напередодні та ім’я якого носить Львівський державний університет фізичної культури. А на завершення заходу ректор ЛДУФК, професор Євген Приступа для Мирона та Христини-Ірени Биц і усіх учасників зустрічі провів екскурсію по головному корпусу нашого вишу, в ході якої відбулася й імпровізована фотосесія, низка світлин якої до вашої уваги.

БІОГРАФІЧНА ДОВІДКА

МИРОН (Мирослав-Михайло) БИЦ

Загальна інформація

Народився – 13-го січня 1953 року в місті Детройт, штат Мічиган (США).

Громадянство – США.

Освіта – вища, закінчив Університет штату Уейн та університет Мічиган.

Володіння мовами – українською, англійською (обома – вільно).

Пpацює – Президент Української Спортової Централі Америки та Канади.

Нагоpоди – Почесна відзнака Національного олімпійського комітету України.

Трудова діяльність

1974. Навчання в університеті штату Уейн та університеті Мічиган.

1971–1976. Скарбник, член національної Ради, член Управи Детройтської групи Світового товариства Української студентської молоді імені Міхновського.

1971–1977. Детройт – член правління Різних заходів української громади – 24 січня, член правління та один із засновників Українського культурного центру Уоррен Міч.

SUSTA, ABN (Комітет антибільшовицького блоку націй),

Голова Комітету «Свято Крути», член правління – Український центр Пилипа Орлика.

Відділ Детройту – Український конгресовий комітет – член правління.

1977–1988. Український центр Ірвінгтона, член правління.

СУАСТ – Союз українсько-американських спортивних товариств – член правління, спортивний директор.

УККА-Український Конгресовий Комітет Америки, відділення Ньюарк – член правління.

Відділення штату УККА – віце-президент.

Заступник голови – Директор програми та член правління комітету Фестивалю «Садовий штат».

1978–1989. Асоціація української молоді Ірвінгтону, член правління штату Нью-Джерсі, президент.

1988–1994. Президент Українського Конгресового Комітету Америки, відділення округу Морріс та член правління.

Український фестиваль округу Морріс – голова; організував багато спільних заходів.

1991 – теперішній час. Президент та член правління Української молоді, Уіппани, штат Нью Джерсі.

1994–2014. Різні посади у правлінні з організації заходів громади, у тому числі організації збору коштів для української громади.

1998. Член правління Спеціального комітету Українського культурного центру в окрузі Моріс штату Нью-Джерсі

1999 – теперішній час. Засновник та президент Волейбольного клубу округу Морріс.

2000–2009. Член правління хокейного клубу НХЛ «Нью-Джерсі Девілз».

2000 – теперішній час. Волонтер Спеціальної Олімпіади

2000 – теперішній час. Міжнародні хокейні турніри та благодійні ігри.

2004. Засновник та президент, скарбник, голова правління волейбольного клубу округу Морріс.

2004–2015. Член правління Української Спортової Централі Америки та Канади (УСЦАК).

2015 – теперішній час. Президент УСЦАК.

2008, 2010. Голова турніру «Українські козаки проти Нью-Джерсі Девілс».

2010. Засновник і президент, казначей, голова правління Спортивної академії LYS.

2010–2017. Президент Асоціації українсько-американської молоді (СУМ, Уіппани).

2011 – теперішній час. Комітет з будівництва Української Католицької Церкви св. Іоанна Хрестителя, Уіппані, штат Нью-Джерсі.

2012 – теперішній час. Легіон Спорт, президент, молодіжний спорт громади.

2013 – теперішній час. Член правління Міжнародної федерації українського футболу (IUFT).

2014. «Seeing Eye Inc.» – волонтер програми «Собаки для сліпих людей».

2014 – теперішній час. Засновник Українського Спортивного Музею Уіппані, штат Нью-Джерсі (США).

2014 – теперішній час. Засновник Української спортивної зали слави – Хоршем, штат Пенсільванія.

2014 – теперішній час. Засновник та голова «Ніч української спадщини у Нью-Джерсі Девілс», Ньюарк, штат Нью-Джерсі.

2014 (травень) – теперішній час. Співзасновник та скарбник організації «Україна SOS», метою якої є допомога американських компаній збройним силам України, яка включає надання гуманітарних, медичних та військових товарів.

2015 – теперішній час. Президент Американської федерації спорту США та Канади.

2015 – теперішній час. Радник Національного олімпійського комітету України.

2017. Дійсний член Всесвітнього конгресу вільних українців – Спортивно-молодіжний комітет.

2018. Голова «Ніч української спадщини у Філадельфія 76ers».

2018. Співрежисер документального фільму «49 українців».

 

 Loading...