Новини » Економіка 18 серпня, 2018, 5:40
Міністр поінформував про трьох інвесторів, які зацікавились будівництвом першої платної дороги
ZIK
ZIK

У разі успішного тендеру ми зможемо отримати першу в Україні платну дорогу протягом 2,5 - 3 років.

Про це в ефірі програми Vox populi (19.15 – 20.00 на телеканалі ZIK) заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

Як повідомлялося, міністр інфраструктури України Володимир Омелян запевняє, що з 2020 року в Україні вкладатимуть на дороги понад 65 мільярдів гривень щороку. У 2015 році ця цифра становила 6,5 мільярда.

Відповідаючи на запитання глядачки про те, коли в Україні з'являться якісні автобани і як міністр інфраструктури України ставиться до того, щоб люди платили за проїзд машиною якісною дорогою, як це є в країнах ЄС, пан Омелян сказав, що дуже хотів би, щоб якісні автобани з'явились якнайшвидше, але це потребує коштів і часу.

«Якщо ми зараз ремонтуємо по Україні в середньому кілометр капітальним ремонтом за 12-15 мільйонів гривень, то кілометр автобану першої категорії коштує мінімум 1,5 мільйона євро. Тобто це абсолютно неспіврозмірні величини», – зазначив Омелян.

Однак, за його словами, цього року планують оголосити тендер на перший шматок концесійної платної дороги, яка простягнеться від Львова до Краківця, можливо й через північний обхід Львова.

«Це близько 100 кілометрів. І ми передбачаємо, що в разі успішного тендеру, а зараз ми бачимо, що вже є інтерес двох великих китайських компаній і однієї європейської, ми зможемо отримати першу платну дорогу в Україні упродовж 2,5 - 3 років», – зауважив міністр Інфраструктури.

Також пан Омелян додав, що після цього планується розпочати будівництво платних доріг в напрямку півдня, в першу чергу, від Києва до Білої Церкви. Окрім цього міністр анонсував будівництво інших магістралей, які створять новий транспортний коридор, що пройде від Балтійського до Чорного моря.

«Ведемо переговори зараз із китайськими компаніями щодо будівництва бетонної чотириполосної магістралі, яка поєднає Миколаїв, Херсон та Одесу. Поза тим, за кошти платників податків ми будуємо зараз новий транспортний коридор Говхайвей, який поєднає Київ, Умань, Вінницю, Хмельницьк, Тернопіль і Львів із західним кордоном України, себто з країнами ЄС», – розповів гість програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-22 00:21 :38