Новини » Політика 17 серпня, 2018, 12:41
Звинувачення безпідставні та надумані: в АРМА відреагували на подання Дубневича і компанії
Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА). Фото: arma.gov.ua
Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА). Фото: arma.gov.ua

Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, (АРМА) зробило заяву щодо конституційного подання 56 народних депутатів до Конституційного суду України стосовно відповідності Основному Закону всіх положень Спеціального закону України, які передбачають управління арештованим майном.

Про це повідомила прес-служба Агентства.

«На переконання АРМА, зазначене подання є безпідставним, необґрунтованим та надуманим, а також таким, що містить в собі численні перекручення одних норм Закону, ігнорування інших його норм та відверте замовчування тих норм, які повністю спростовують викладене у поданні. Наразі, КСУ не прийняв рішення про відкриття конституційного провадження за вказаним конституційним поданням. Відтак, з метою економії часу та ресурсів, наразі АРМА не вбачає потреби у ґрунтовній полеміці з питань конституційності положень Закону, що ставляться під сумнів у вказаному конституційному поданні», – йдеться у заяві.

Як зазначили в АРМА, у разі відкриття КСУ конституційного провадження за вказаним конституційним поданням народних депутатів України, Агентство оперативно надасть змістовні та фахові пояснення з кожного пункту такого подання, що дозволить спростувати доводи народних депутатів України.

«Поряд із цим, всіх управителів арештованим майном та осіб, які беруть участь у конкурсних відборах управителів, а також бажаючих взяти участь у відповідних конкурсах, АРМА просить зважати на те, що факт подання до КСУ зазначеного конституційного подання жодним чином не впливає на існуючі договірні правовідносини управління арештованим майном, а також не перешкоджає проведенню конкурсних відборів управителів та укладенню договорів управління арештованим майном за результатами таких конкурсів», – зазначили у Агентстві.

Нагадаємо, 14 серпня 56 депутатів Верховної Ради на чолі з народним депутатом Віктором Бондарем з депутатської групи «Партія «Відродження» оскаржили в Конституційному Суді повноваження АРМА.

Депутати поставили під сумнів конституційність п.4 ч.1 ст.1 (термін управління активами), ст.19 (прийняття активів в управління), ст.20 (управління грошовими коштами та банківськими металами), ст.21 (управління рухомим і нерухомим майном, цінними паперами, майновими та іншими правами) Спеціального закону про АРМА, а також пов’язаних положень КПК.

Серед підписантів, окрів екс-регіоналів та тих, хто перебуває під звинуваченнями у корупції, опинився і депутат від Львівщини Ярослав Дубневич. Та у нього з братом Богданом, окрім мера Одеси Труханова та «митника Януковича» Клименка, чи не найбільше приводів не любити Агенство. Адже нещодавно під управління АРМА детективами НАБУ було передано два активи галицьких олігархів, а саме «Енергія Новий Розділ» та «Енергія Новояворівськ» за звинуваченням, що на цих підприємствах було незаконно використано природній газ на суму близько 1,5 млрд гривень. Обидва активи були арештовані та на період слідства передані під управління АРМА.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-19 17:03 :11