Новини » Політика 17 серпня, 2018, 15:42
Золотарьов: РФ зробить ставку не на президентські, а на парламентські вибори в Україні
ZIK
ZIK

Перед виборами завжди існує спекуляція на тему проросійськості кандидатів. Та найвірогідніше, що РФ не робитиме ставку на когось, хто братиме участь у президентській кампанії, натомість орієнтуватиметься уже на парламентські вибори.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK розповів політолог Андрій Золотарьов.

«Якщо проаналізувати нещодавні інтерв’ю з Віктором Ющенком на предмет майбутніх президентських виборів, на жаль, важко пригадати якусь самокритичність та почуття відповідальності за результати свого президентства. Тому у його висловлюваннях я бачу банальну спекуляцію, зокрема щодо проросійськості кандидатів», – сказав Золотарьов.

Експерт підкреслив, що існує закономірність: до Януковича будь-який проросійський політик, після того, як його обирали президентом, ставав проукраїнським. Наприклад, це було із Кучмою у 1994 році, про це говорили навіть самі росіяни. Тому  щодо проросійськості кандидатів в Україні переважно триває спекуляція. 

«Насправді, будь-який соціолог підтвердить те, що проросійський сегмент є токсичним. Наприклад, було проведено дослідження, за яким протягом декількох місяців аналізували висловлювання Юрія Бойка. З’ясувалося, що у лідера «Опозиційного блоку» не було чогось такого, за що можна було б звинуватити у проросійськості», – зазначив Золотарьов.

Тому, на його думку, те, що кандидати навішують на своїх опонентів «певний шлейф», не завжди є виправданим.  

«Свого часу, на лідера «Опозиційного блоку» повішали «вишки Бойка», а потім, за словами, Луценка – це виявились вишки Кацуби чи Олексндра Януковича. Та, якщо взяти до уваги,Ж наприклад, особу Віктора Медведчука, у нього є особисті зв’язки із президентом РФ. І хоч Путін називає його українським націоналістом, тим не менше у цьому випадку можна говорити про такий аспект, адже на те є причини», – зазначив він.

Він проаналізував історію і ще одного політика, якого звинувачують у проросійськості – Вадима Новінського. Його вважають близьким до Московського патріархату. Та, за словами експерта, якщо порівнювати Новінського із Бойком, то такі закиди виглядають як «притягнута за вуха історія».

«Завжди треба розділяти зерно від полови. Росія не робить ставку на якогось кандидата на президентських виборах. Найімовірніше вона матиме надію на парламентські вибори. Такий мій прогноз», – наголосив Золотарьов.

Нагадаємо, голова Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України» Олексій Кошель заявляв, що на виборах Президента України в 2019 році варто очікувати на рекордну кількість кандидатів.

Також Центральна виборча комісія внесла зміни до порядку призначення місцевих виборів, розширивши часові можливості їх призначення.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-21 02:06 :24