Новини » Суспільство 17 серпня, 2018, 11:59
Ватикан засудив священиків-педофілів у США
Папа Римський Франциск. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Папа Римський Франциск. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Ватикан відчуває «сором та скорботу» через педофільський скандал з католицькими священиками у США.

Про це повідомляє DW.

Днями велике журі оприлюднило звіт, в якому йдеться, що впродовж більш як 70 років понад тисяча тисячі дітей в шести єпархіях штату Пенсильванія зазнали сексуального насильства з боку близько 300 католицьких священиків.

У письмовій заяві, оприлюдненій Ватиканом у четвер, 16 серпня, йдеться, що Папа Римський Франциск хоче викорінити «цей трагічний жах».

«Є два слова, які можуть виразити почуття, викликані цими жахливими злочинами: сором і скорбота», – йдеться у заяві.

Ватикан також запевнив, що Папа Римський виступає на боці жертв. «Жертви повинні знати, що Папа на їхньому боці…Ті, хто постраждав, є його пріоритетом, і церква хоче послухати їх, щоб викорінити цей трагічний жах, який руйнує життя невинних», – йдеться у заяві Ватикану.

Окрім того, Ватикан заявив, що злочинці мають понести покарання за свої діяння. «Церква повинна винести тяжкі уроки зі свого минулого, повинна бути підзвітність як для зловмисників, так і для тих, хто допустив такі зловживання» – йдеться у заяві.

Велике журі напередодні повідомило, що число постраждалих від дій священиків дітей може бути набагато більшим, оскільки частина документів втрачена, а жертви в більшості випадків побоювалися розголосу. За словами генерального прокурора Пенсильванії, було виявлено, що випадки педофілії намагалися покривати високопоставлені представники церкви в цьому штаті, а також на рівні Ватикану.

У доповіді наведено імена сотні священиків, але деякі з них були вилучені через заяви про те, що оприлюднення цієї інформації порушує їхні конституційні права. Прокурори встановили, що в багатьох випадках час висування звинувачень вже сплив через термін давності. Понад 100 священиків вже померли, багато з них також вийшли на пенсію або були звільнені. Звинувачують двох священиків щодо випадків, які мали місце упродовж останніх десяти років, один зі священиків визнав себе винним.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-25 15:37 :59