В Азовському морі браконьєри під виглядом вчених ловили рибу в промислових масштабах

Фото: Національна поліція України

Поліцейські викрили браконьєрів, які під виглядом науково-дослідних робіт здійснювали вилов бичка в промислових масштабах. У правопорушників вилучили понад 5 тонн риби.

Про це повідомляє focus з посиланням на прес-служба МВС.

У зв’язку з масовим нерестом риби, зокрема бичка, промисловий вилов дозволений тільки в певний період часу. Однак постійно знаходяться бажаючі продовжити лов риби всупереч існуючим заборонам.

«Оперативниками управління захисту економіки в Запорізькій області Нацполіціі було встановлено, що рибальські підприємства, прикриваючи злочинну діяльність офіційними документами, отриманими від Національного Інституту, здійснювали вилов морської риби», – йдеться в повідомленні.

Згідно з документами судновласники проводили науково-дослідні роботи, так званий науковий вилов риби. Однак кількість водних біоресурсів, яке щодня виловлювали, значно перевищувало необхідні обсяги фінансування наукових досліджень.

Правоохоронці на одному із судів приватного підприємця вилучили понад 2 тонн тільки виловленого бичка, а на складі в Бердянську ще понад 3 тонн.

Відрито кримінальну справу за ст. 249 (незаконне зайняття рибним промислом) КК України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу або обмеження волі на строк до трьох років.

Як повідомляв раніше IA ZIK, браконьєри виловили з Азовського моря риби майже на 12 млн грн.

 

Loading...