п'ятниця, 17 серпня, 2018, 23:20 Політика
Україна засудила маневри російських військ у Придністров’ї

Посольство України у Молдові стурбоване проведенням Росією несанкціонованих військових навчань з елементами форсування річки Дністер у зоні безпеки Придністровського регіону.

Про це йдеться у коментарі посольства у зв’язку із черговим порушенням Російською Федерацією своїх зобов’язань посередника і гаранта у процесі придністровського врегулювання.

«Посольство України в Республіці Молдова висловлює стурбованість черговими провокаційними діями Російської Федерації щодо порушення режиму зони безпеки Придністровського регіону Республіки Молдова, зокрема несанкціонованим перебуванням 14-15 серпня особового складу та військової техніки оперативної групи російських військ у зоні безпеки, проведенням заходів, пов’язаних із форсуванням р. Дністер, та перешкоджанням виконанню своїх обов’язків особовим складом миротворчих сил і представниками місії ОБСЄ», – йдеться у повідомленні.

У посольстві зазначили, що нехтування російською стороною положень Угоди про припинення вогню від 21 липня 1992 року, які визначають режим функціонування зони безпеки, а також невиконання нею взятих на себе зобов’язань підриває довіру між учасниками переговорного процесу та продовжує ескалацію напруженості в регіоні.

«Зазначені дії Росії вкотре підтверджують необхідність повного та безумовного виведення російських військ з території Республіки Молдова відповідно до рішень Стамбульського саміту ОБСЄ 1999 року», – резюмували в українському диппредставництіві.

13 серпня на сайті Західного військового округу Міноборони РФ з’явилася інформація, що оперативна група російських військ, дислокована в Придністровському регіоні, підготувала бойову бронетехніку до майбутніх навчань з подоланням водних перешкод.

Вранці 14 серпня на лівому березі Дністра, в районі пляжу в селі Тирнаука району Слобозія і біля пішохідного мосту через річку Дністер в Тирасполі, була розміщена бронетехніка і військові вантажні автомобілі без номерних знаків і розпізнавальних знаків. Молдавські сили на ці території не були допущені.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 01:01 :54