Новини » Світ 17 серпня, 2018, 14:23
У Варшаві знесуть пам'ятник Подяки радянським солдатам
Пам'ятник Подяки солдатам Радянської Армії у Скаришевському парку в Варшаві. Фото: wikipedia.org
Пам'ятник Подяки солдатам Радянської Армії у Скаришевському парку в Варшаві. Фото: wikipedia.org

Пам’ятник Подяки радянським солдатам, що знаходиться в Скаришевськом парку Варшави, передадуть Музею холодної війни, що неподалік Щеціна, де колись був склад для атомної зброї СРСР.

Про це повідомляє «Польське радіо».

Як зазначив представник Управління озеленення Варшави Маріуша Буркацький, пам’ятник передадуть Інституту національної пам’яті Польщі. Елементи монумента потраплять у збірку Музею холодної війни у Подборську неподалік Щеціна в Західнопоморському воєводстві.

Пам’ятник Подяки солдатам Радянської Армії мали намір спочатку передати Музею історії Польщі, але виявилося, що там для нього немає місця.

«Згодом з’явилася ідея перенести його на територію меморіалу радянських солдатів у Варшаві, але потім і від цієї пропозиції відмовилися», – зазначив Маріуш Буркацький.

Варшавське Управління озеленення, яке відповідає за демонтаж і транспортування пам’ятника, вже отримало на це дозвіл від пам’яткоохоронних організацій і шукає підрядника для виконання відповідних робіт.

Експозиція Музею в Подборску знаходиться в приміщеннях радянських складів для атомної зброї. У період комуністичної Польщі цей об’єкт був секретним і перебував під особливою охороною. Про його існування знали лише 10 людей. Збудований польськими солдатами у 1976-1969 роках об’єкт у 1970 році передали радянській стороні. Інститут національної пам’яті Польщі планує там створити постійну виставку на площі у 300 гектарів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 10:34 :40