п'ятниця, 17 серпня, 2018, 15:45 Світ
У Росії пропонують перейти на нові сім-карти з шифруванням, схваленим ФСБ
Фото: kommersant.ru
Фото: kommersant.ru

Міністерство цифрового розвитку, зв’язку і масових комунікацій РФ вважає, що сім-карти іноземного виробництва можуть становити загрозу для безпеки громадян. З огляду на це воно пропонує запровадити у російських мережах зв’язку системи криптографічного захисту, що потребує переходу на нові сім-карти. Ці вимоги, за оцінкою операторів, можуть привести до витрат не менше 5 млрд руб. і необхідності регулярної заміни сім-карт у абонентів.

Про це повідомляє «Комерсант», посилаючись на проект наказу міністерства і опитаних учасників ринку.

Відомство пропонує перейти на нові сім-карти, щоб захистити інформацію абонентів. Зараз мобільні оператори закуповують сім-карти у двох не російських компаній, тому у відомстві побоюються, що виробники можуть передати іноземним спецслужбам ключі від своїх систем криптозахисту.

Мінкомзв’язку РФ хоче, щоб оператори змінювали сім-карти абонентів як засобу криптозахисту через кожні 15 місяців, розповіли у МТС. Однак одноразова заміна сім-карт, які вже знаходяться у абонентів, не передбачена.

Через нові вимоги усі учасники ринку витратять понад п’ять мільярдів рублів, прогнозують в «Вимпелкомі».

У Мінкомзв’язку вважають, що операторам доведеться купити 80 одиниць обладнання, вартість кожної складе 3,2 мільйона рублів. При цьому в «Мегафоні» впевнені, що одна одиниця обладнання знадобиться на 10 тисяч абонентів. За розрахунками видання, на це потрібно 83,2 мільярда рублів (виходячи з оцінки, що в Росії 260 мільйонів абонентів стільникового зв’язку).

На російському ринку немає працюючих систем криптографічного захисту, додають представники стільникових операторів. На їх розробку, за різними оцінками, буде потрібно від 10-11 місяців до двох років.

Проект наказу Мінкомзв’язку направили в Мінюст РФ 3 серпня, але 15 серпня на прохання Мінекономіки повернули на доопрацювання.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-22 16:16 :39