Новини » Економіка 17 серпня, 2018, 18:59
У Польщі соціально важливі продукти дешевші, ніж в Україні, – Олексій Дорошенко
ZIK
ZIK

Декілька днів тому ми порівняли польські ціни на харчі з українськими. Ми сподівалися, що нарешті зможемо показати, що в Україні ціни на найнеобхідніші продукти харчування є нижчими. Але виявилося все навпаки. Соціальні харчові продукти у Польщі дешевші, аніж в Україні.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Гість програми, коментуючи питання щодо зростання цін на життєво необхідні продукти, які складають основу споживчого кошика, зауважив, що в Україні ціни на продукти харчування зростають дуже нерівномірно. Олексій Дорошенко додав, що за останній рік найбільше зросли ціни на овочі та м'ясо.

«От декілька днів тому ми порівняли польські ціни на харчі з українськими. Ми сподівалися, що нарешті зможемо показати, що в Україні ціни на найнеобхідніші продукти харчування є нижчими. Але виявилося все навпаки. Соціальні продукти харчування у Польщі дешевші, аніж в Україні», – заявив Олексій Дорошенко.

Експерт зазначив, що причин такої різниці є дуже багато.

«Наприклад, рік тому причиною підвищення цін в Україні було скасування державного регулювання цін на продукти харчування та монополізація частини ринку. Тобто на ринку є один-два великих гравці, і яку б ціну вони не поставили, люди будуть платити. Окрім цього є ще окремі змови – навіть, якщо гравців багато. Є ще девальвація гривні, яка також веде до поступового здорожчання продуктів харчування», – розповів директор Української асоціації постачальників торговельних мереж.

Олексій Дорошенко підсумував: Україна прийшла до того, що «переплюнула» Європу лише в одному – цінах на продукти харчування.

«Але купівельна спроможність українців за останній рік майже не виросла. Більшість людей підтвердять, що за останній рік вони стали жити гірше», – констатував Дорошенко.

Як повідомлялося, ціни на продукти харчування та безалкогольні напої виросли в травні 2018 року до травня 2017 року на 13,7 відсотка. Про це свідчать дані Державної служби статистики України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 21:01 :16