Новини » Політика 17 серпня, 2018, 12:49
У МЗС України закликали владу Польщі припинити переслідування Григорія Купріяновича
Григорій Купріянович. Фото: infa.ua
Григорій Купріянович. Фото: infa.ua

Міністерство закордонних справ України закликало Польщу припинити переслідування голови Українського товариства в Любліні Григорія Купріяновича, щодо заяв якого під час поминальних заходів у Сагрині на Холмщині прокуратура розпочала слідство.

Про це у Twitter повідомив заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар.

«Під час зустрічі з послом Польщі в Україні Яном Пєкло і колегами обговорили шляхи вирішення актуальних питань українсько-польських відносин. Закликав припинити кримінальне переслідування історика Григорія Купріяновича, голови Українського товариства в Любліні», – написав Боднар.

 

Раніше на захист українського громадського діяча та історика стали члени Українського історичного товариства (УІТ) у Польщі, а також представники української діаспори.

Нагадаємо, Окружна прокуратура у м. Замостя Люблінського воєводства Польщі на звернення Люблінського воєводи Пшемислава Чарнека почала розслідування щодо висловлювань голови Українського товариства Григорія Купріяновича під час поминальних заходів у Сагрині на Холмщині, присвячених вшануванню українців, вбитих там польським збройним підпіллям у 1944 році.

Автор звернення до прокуратури – Люблінський воєвода Пшемислав Чарнек назвав провокацією поминальні заходи в селі Сагринь на Холмщині, де за участі президента України Петра Порошенка відбулося вшанування українців, які загинули від рук польських «селянських батальйонів» та підрозділів Армії Крайової у 1944 році.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 16:41 :59