Новини » Суспільство 17 серпня, 2018, 11:15
«Повернути гойдалку до Франкового саду»: У Львові оголосили акцію до уродин Каменяра

Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка з нагоди 162-річчя дня народження письменника запрошує, 27 серпня, відвідати святковий концерт «Дарунок Франкові», а також долучитися до відновлення гойдалки для дітей, що стояла на подвір’ї будинку Івана Франка у Львові.

Про це дирекція музею повідомила у Facebook.

«Незабаром (27 серпня) – Франкові уродини. А уродини – час для подарунків. Зі свого боку, колектив #ДомуФранка приготував чимало приємних сюрпризів для своїх друзів і відвідувачів (точніше, відвідувачів, які неодмінно стають друзями!). Зокрема, й святковий концерт «Дарунок Франкові» у сам день народження нашого патрона, за участі по-справжньому зіркових виконавців (наразі зберігаємо інтригу; стежте за анонсами!). Сподіваємося, що знайдуться добрі люди, готові зробити ще один дарунок Франкові, а саме Франковій господі. Річ у тім, що зі спогадів сучасників достеменно відомо, що на подвір’ї родинної вілли Франків була гойдалка для дітей», – йдеться у повідомленні.

Дирекція музею зазначає, що про гойдалку згадує, зокрема, багатолітня доглядачка Франкового дому Софія Дутко: «Коло хати від вулиці росли три яблуні, за хатою ще чотири яблуні і слива. На насипі росла груша, горіх, кущі аґрусу. Між хатою і насипом росло дві сливи і яблуня – на розі хати (біля кухні). Посередині ріс великий кущ глоду, який заступав вікна. Уся ділянка була заросла травою. Там, де тепер пам’ятник, стояла гойдалка для дітей». 

«Якщо більшість дерев Франкового саду дбайливо відновлено, а 116-літня бабуся-грушка і цьогоріч гостинно частувала усіх охочих своїми плодами, то гойдалка, на жаль, не збереглася... Не маємо, на жаль, навіть її світлин. Утім, із метою відновлення цілісного меморіального комплексу родинної садиби Франків прагнемо ПОВЕРНУТИ ГОЙДАЛКУ ДО ФРАНКОВОГО САДУ! Дуже просимо поширити це прохання (особливо адресно, якщо знаєте потенційних жертводавців чи майстрів, які можуть таку гойдалку виготовити)», – підкреслили у Домі Франка.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-16 12:08 :53